Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Kilka pytań o kilka storczyków...
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anka
E-mail:  
Data: poniedziałek, 21 sierpnia 2006 11:43:29
Witam!

Mam pytania a propos 2 stroczyków, oba to Dendrobium (przynajmniej tak powiedziała pani w sklepie).

1)
Kupiłam go rok temu, jako drugi okaz do kolekcji, pierwszy do tej pory kwitnie. Ale jak to chyba często bywa najpierw go przelałam, potem przesuszyłam i znowu przelałam... W rezultacie stercił wszystkie liście i w marcu wydał na świat keiki. Niedawno odłączyłam je od rośliny macierzystej i wsadziłam razem do nowej doniczki. Zastanawiam się teaz jak długo muszę czekać aż zakwitną. Czy ktoś z państwa wie?
Oto ich zdjęcie:



Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anka
E-mail:  
Data: poniedziałek, 21 sierpnia 2006 11:51:09
2)
Kupiłam niedawno storczyka pod nazwą Dendribium Kingianum. Oczywiście zaraz siadłam do internetu, żeby coś o nim poczytać i się przeraziłam! W sklepie nikt mi nie powiedział, że żeby dobrze się czuł potrzebuje zimnego lata, a żeby zakwitł zimnej zimy. Czy moglibyście mi poradzić jak sę nim opiekować w bloku, żeby dobrze mu się rosło. Chciałabym tez oczywiście, żeby zakwitł, więc zastanawiałam się, czy wyniesienie go na klatkę schodową byłoby dobrym pomysłem.
I jeszcze jedna sprawa dotycząca tego storczyka. Czy ta jedna pseudobulwa widoczna na zdjęciu nie jest troszeczkę zdziczała. Jest jaśniejsza, cieńsza i odstaje od reszty. A może jest po prostu jeszcze młoda...

Oto ona:


PS przepraszam za utworzenie 2 osobnych wiadomości ale nei do końca wiedziałąm jak włożyć 2 zdjęcia do jednej


Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl