Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Rhyncholaelia digbyana
  Strona:    [1] 2  3  4  5  6    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomek Szewerniak
E-mail: vetom@wp.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 14:10:39
Witam ponownie!
Mam przyjemność zaprezentować tym razem storczyka niezwykle popularnego . Rhyncholaelia digbyana jest ojcem lub matką bardzo wielu hybryd ,uzyskanych z krzyżowania z cattleyami lub laeliami. Przekazuje potomstwu cechę dużej, postrzępionej warżki. Pochodzi z Ameryki Środkowej i jest typowym epifitem. Doskonale rośnie w warunkach ciepłych ( 28-32oC) jak i umiarkowanych (24-28oC). W okesie wzrostu lubi sporo wody , ale powinna przesychać między podlewaniami. Zimą mniej wody , ale nie powinna wysychać na dłużej tak jak inne cattleye. U mnie rośnie w glinianej doniczce i od maja do października przebywa na dworzu w prawie pełnym słońcu. W zeszłym roku było 7 nowych przyrostów , w tym 5. Lubi ciasne doniczki. Kwiat jest niezwykle widowiskowy, barwy cytrynowo - białej, pachnie w południe cytryną. Polecam do uprawy miłośnikom katlejastych bo jest zdecydowanie bezproblemowym storczykiem!
A oto ona w pełnej krasie :













Pozdrowienia - Tomek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria
E-mail: maria@ciekawe-rosliny.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 14:52:43
Panie Tomku,
Zamarłam z wrażenia . Podziwiam, gratuluję i zazdroszczę, ale w dobrym tego słowa znaczeniu . Jednocześnie nie potrafię nie skomentować Pana tekstu. Jak na dorosłego faceta z krwi i kości (a widziałam, że tak,) i jak na jeden post, to za dużo kokieterii. Jaka popularna? Jaka łatwa i szybko przyrastająca? Chyba, że ma Pan jakiś specjalny okaz. Moja stoi w oranżerii jak jakaś harabianka i przyrasta jak z łaski. O kwitnieniu na razie mogę pomarzyć, bo dała w tym roku ledwie jeden przyrost. A może chce się Pan swojej pozbyć, albo zamienić?

Gratuluję i pozdrawiam, MM

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: arek wawa
E-mail: corralus@o2.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 15:24:47
Witam

Gratuluje kwitnienia !!! i zazdroszcze

Pani Mario dziękuje za słowa otuchy:-) bo po poście Pana Tomka myślałem, ze moja dygybana jest jakaś nie "haloo" :-)

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje
arek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 16:33:19

Witam,

po pierwsze, widok kwiatu dech zapiera , GRATULUJĘ!!!

po drugie, jeżeli Pan Tomek ma roślinę o 10 dorosłych psb to może mieć tyle przyrostów .... inaczej jest to raczej niemożliwe .

Ta popularność to chyba dotyczy udziału w hybrydach

Mam ogromniastą roślinę na podkładce od T.Kusibaba o 7 dorosłych psb, po kwitnieniu, ale mimo lata na balkonie wydała tylko 2 przyrosty, a o kwiatach to tylko mogę na razie pomarzyć . Może to efekt dzielenia?

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 16:58:13
Witam !

Ja również szczerze gratuluję i zarazem pozwolę się z tobą nie zgodzić . Długi czas polowałam na ten okaz i dzięki dobrej woli dwóch osób udało mi się ją zdobyć. Ale zdobyłam dlatego, że osobom tym, pomimo niezaprzeczalnych umiejętności, ich uprawa nie szła specjalnie rewelacyjnie. Słyszałam że jest to cudo bardzo trudne w doprowadzaniu do kwitnienia, szczególnie ze względu na wysokie wymagania świetlne.

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Paweł
E-mail: 8pAwLo8@wp.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 17:20:41
Panie Tomku, naprawde rewelacyjna roslina a tak wogole super zdiecia
Czy moglby Pan zamiescic fotke calego storczyka ?
pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: Ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 18:10:11
Witam,
gratuluję panie Tomaszu i też proszę o zdjęcie całej rośliny.

Rhyncholaelia digbyana roślina kwitnąca była prezentowana w W-wie na jesiennej wystawie w Ogrodzie Botanicznym. Szukam w pamięci jakiej była wielkości i nic , pustka. Była tak wysoko zawieszona że ocenić wielkość nie sposób. Zdjęcia z wystawy pokazują tylko kwiat. Jedno co pamiętam nie miała za dużo psb ale były one wysokie.

Pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 18:20:49

Moja dorosła roślina, ma psb o długości ok. 15 cm, liście ponad 20 cm, a wiszące korzenie mają ponad 60 cm.......wygląda jak ogromna katleja

Pozdrawiam,
Grażyna


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: Ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 18:29:32
Witaj,
roślina w W-wie nia była aż tak wielka.

Przepraszam, że pytam, masz specjalną szafę na roślinę która ma 95cm wzrostu i 10 sztuk psb?
Oj, dawno nie byłam u Ciebie, Ty chyba już tam nie mieszkasz.

Pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 18:42:52

Mieszkam, mieszkam...

Moja składana foliowa szklarenka z balkonu jest teraz w pokoju . Wyjęcie 1 półki pozwoliło powiesić tam tę ooooooooogromniastą roślinę...

Pozdrawiam,
Grażyna

Strona:    [1] 2  3  4  5  6    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl