Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Phalaenopsis reichenbachiana
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: sobota, 18 sierpnia 2007 20:54:03
Witam,

chciałabym zaprezentować przepiękne kwitnienie phalaenopsis reichenbachiana. Tak wygląda sam kwiat:



a tak cała roślinka



Pozdrawiam - Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail: piotrmar@yahoo.co.uk
Data: niedziela, 19 sierpnia 2007 00:15:39
A to dopiero piękna rzadkość
Szczerze gratuluję ten zdecydowanie dla mnie z trzech prezentowanych najładniejszy
No i często mylony z fasciatą ale po włoskach na warżce widać że to właśnie reichenbachiana choć tu by przydało się ostrzejsze zbliżenie! Chętnie obejrzał bym więcej fotek tej orchidei

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: środa, 22 sierpnia 2007 10:54:28
A to już nikomu więcej się nie podoba ten kwiatek?? Mi za to coraz bardziej A takiej Phalaenopsis nie ma jeszcze w galerii orchidarium, może warto by było ją tam dołożyć - szczególnie to drugie foto!

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona Dorochowicz
E-mail: iwodor@gmail.com
Data: środa, 22 sierpnia 2007 11:39:32
Witam !

Hej Piotrze, a nie pomyślałeś o tym, że co niektórzy są na wakacjach i nie mają dostępu do komputera. Wpierw muszę poczytać zaległości, a dopiero potem podziwiać . Ale masz rację Phalaenopsis jest ładna i już jest nas dwoje, którym się ona podoba. Chciałabym jednak zobaczyć storczyk w całej okazałości, a nie tylko kwiatek.

Pozdrawiam Iwona

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: środa, 22 sierpnia 2007 17:53:41
Hahaha, no mnie także podoba się roślinka - pewnie dlatego, że jestem jej właścicielem...
A co do galerii orchidarium - chętnie to zrobię.
Faktycznie na urlopie rzadziej siedze przy komputerze.

Pozdrawiam wszystkich - Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: środa, 22 sierpnia 2007 17:58:15
Pani Iwono,

w celu obejrzenia storczyka w całości, zapraszam do Lublina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: środa, 22 sierpnia 2007 18:20:12
Jezeli roslina ta pochodzi od Baumann-Orchideen z Niemiec to nie jest to niestety Phal. reichenbachiana. Ja kupilam ostatnio tak oznaczona rosline za ciezkie pieniadze i niestety po zaprezentowaniu jej na forum "phalaenopsisowym" dostalam od razu kublem zimnej wody. Poproszono mnie o zdjecie warzki - widok "z gory" a potem to juz szybko stwierdzono, ze to nie jest reichenbachiana. Zarzadca strony www.phals.net - Alain stwierdzil tylko, ze to jest bardzo prawdopodobnie reichenbachiana x fasciata. Przekleta warzka, tak szybko mignela mi przed oczami wizja posiadania rarytasu - juz mi lepiej teraz, ale z poczatku bylam wsciekla
Dla porownania zdjecie prawidlowe wygladu warzki, mozesz wkleic swoje zdjecie - to sprawdzimy




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: środa, 22 sierpnia 2007 18:30:55
ach jeszcze moze dla porownania moja "reichenbachiana", tez z wloskami . Ksztalt samej warzki musi miec niestety ksztalt kielni a moj niestety odbiegal od tego







nawet kolegi, ktory zrobil "sekcje" tez nie zostala zaakceptowana



a prawidlowa budowe mozna zobaczyc tu - jak dwie krople wody z ta ze szkicu
http://www.tropicalexotica.com/c6.htm

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona Dorochowicz
E-mail: iwodor@gmail.com
Data: środa, 22 sierpnia 2007 19:31:49
Pani Anno !

Dziękuję za zaproszenie, ale trochę za daleko

Pozdrawiam Iwona

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: czwartek, 23 sierpnia 2007 10:57:19
Witam,

po tych wszsytkich postach poziom mojego niepokoju co do czystości rasy mojego phal. nieco się podniósł. Po powrocie do domu z urlopu zamierzam niezwłocznie dokonać dokładnych oględzin. Z racji nie posiadania aparatu z funkcją makro pewnie nie uda mi się zrobić tak dużego zbliżenia warżki, ale na pewno poinformuję co z tego wynikło. W najgorszym razie - o ile obawy Formumowiczó się potwierdzą - przytnę warżkę nożyczkami na kształt kielni
Pozdrawiam - Anna

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl