Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Paraphalaenopsis labukensis
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: środa, 2 kwietnia 2008 00:43:59
A teraz coś jeszcze większego Zdecydowanie najdłuższy z moich storczyków - jedyne 120 cm długości liścia, a potrafi podobno dorosnąć i do dwóch metrów . Roślina o szalenie ciekawym, szczypiorowatym pokroju (Ilona stwierdziła że przypomina bicze, od tego czasu zaczęłam mieć dziwne sny he he). Liście są specyficzne po angielsku 'terete', po naszemu 'igłowe' ???
Roślinę kupiłam również zeszłej wiosny, z pędem kwiatowym który niestety zasechł. Kwiatostan może mieć do 15 kwiatów ale u mnie tylko dwa, za to naaaprawdę spore co jest miłym zaskoczeniem. Podobno pachną ale ja tego nie zaobserwowałam.
W naturze rosną na skałach, u mnie na glinianej ceramicznej doniczce do której wlewa się wody ale nie jestem do końca zadowolona z tego sposobu uprawy i może spróbuję patentu Ewy też z glinianą doniczką ale normalną, albo może koszyk ?
Uprawia się toto jak phalaenopsis, u mnie miał zimą dość chłodno a jednak zakwitł, jestem pod wrażeniem.




mogło być więcej kwiatów













warżka jest bardzo ładna









Nie miałam pomysłu jak go sfotografować w całości




Muszę przyznać że nie spodziewałam się kwitnienia tej rośliny i że bardzo mnie ono zachwyciło ze względu na wielkość, kolor i kształt kwiatów. Pokrój rośliny też urzeka i nie zajmuje ona przesadnie wiele miejsca.

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail: piotrmar@yahoo.co.uk
Data: środa, 2 kwietnia 2008 00:52:51
Powiem tylko WOW przepiękne i poproszę takie samo!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: środa, 2 kwietnia 2008 01:30:57
Jak będziesz grzeczny to ci Mikołaj w grudniu rózgi przyniesie


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: Ewka@hejstorczyki.pl
Data: środa, 2 kwietnia 2008 10:32:01
Witam,

zazdroszczę, lubię ten rodzaj.
Podoba mi się Twój pomysł na uprawę z naczyniem glinianym. Mam naczynia, za oknem wiosna, miewam wolne, biorę się za przesadzanie.

Pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: piątek, 4 kwietnia 2008 20:19:15
Dratuluję Sandra i życzę kolejnych metrów i dalszych kwitnień.

Pozdrawiam,
Anka

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl