Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Pleurothallis allenii
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: piątek, 30 października 2009 12:50:12

Witam,

zakwitł kolejny...

W zeszłym chyba roku dostałam od Piotra M. sporą sadzonkę Pleurothallis allenii L.O.Williams 1940 (synonim Acronia allenii [L.O.Williams] Luer) i choć roślina pięknie się rozrastała, to jednak odmawiała kwitnienia . Dopiero przeniesienie w nieco jaśniejsze miejsce w akwarium poskutkowało pojawieniem się pąków .

Gatunek ten występuje endemicznie w centralnej części Panamy, na wysokościach 550 - 1000 m, lubi wysoką wilgotność, temperatury od chłodnych do umiarkowanych i niewiele światła, ale nie "egipskie ciemności" .

Wczoraj rozwinął się pierwszy kwiat, spoooooory jak na ten rodzaj, bo ma chyba z 2 cm . Widać kolejne pąki w różnych fazach wzrostu, więc teraz to już chyba będzie kwitł i kwitł...







Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Z
E-mail: b.zdrzalik@op.pl
Data: niedziela, 1 listopada 2009 14:35:42
Witam
Ależ fajna roślinka Gratuluję kwitnienia Ostatnio przyglądam się tym roślinkom i coraz bardziej mi się podobają Pozdrawiam
Beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail:  
Data: poniedziałek, 2 listopada 2009 17:06:00
Rodzina Pleurothallis coraz bardziej zaczyna mnie kusić i jest ich chyba niezliczona ilość. Nie wszystkie mi się podobają ale ten zrobił wrażenie Grażyna jak widzę jesteś specjalistką od tych roślinek - napisz prosze, który z Pleurothallis'ów byłby dobry na początek?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 2 listopada 2009 18:26:14

Witam,

Gosia, na początek polecam Pleurothallis hemirhoda, bo ma i stosunkowo duże kwiaty i nie wymaga zbyt niskich temperatur, a kwitnie chętnie

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 21:46:23
No to super Grażyna, nie jestem pewien, ale chyba podzieliłem mateczną roślinkę na pół, a potem jeszcze uszczknąłem komuś kawałek, i gołym okiem widać, że moja roślina normalnie chuda przy Grażyny, ale kwitnie nieprzerwanie już ho ho i jeszcze trochę, także jest na co popatrzeć, potrafi wydać pąki nawet na młodziutkich liściach więc część z nich ląduje mi w podłożu... ale montować na razie się jakoś boję...


Pozdrawiam

Piotr M

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: wtorek, 3 listopada 2009 22:37:42
Dzięki Grażyna ten Pleurothallis hemirhoda całkeim fajnie się prezentuje i piszesz, że nie musi być mu tak bardzo zimno? Wpisałam go sobie na listę chciejstw i jest to na niej pierwszy Pleurothallis, teraz tylko trzeba go upolować Pleurothallis allenii też oczywiście dołączył do listy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@upcpoczta.pl
Data: sobota, 18 października 2014 18:35:20

Mój egzemplarz rozrasta się od kilku lat, a teraz zaprezentował iście "wystawowe" kwitnienie



Pozdrawiam,
Grażyna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl