Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Lepanthes maduroi
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 15 listopada 2009 11:22:55

Witam,

Zakwitł mi kolejny Lepanthes...

Lepanthes maduroi Luer 1984 występuje w Panamie, na wysokościach około 2300 m, czyli lubi bardzo chłodne warunki uprawy, wysoką wilgotność, stały ruch powietrza i niewiele światła. To niewielki storczyk, ale kwiat dość spory, bo około 1 cm. Zwykle kwitnie jesienią, zgadza się

Pąki pojawiły się już jakiś czas temu, ale ten największy rósł, rósł i rósł . Nie mogąc się doczekać otwarcia wczoraj robiłam mu trochę zdjęć , a w czasie manipulacji podkladką, żeby te pąki lepiej uwidocznić, podkładka spadła na podłogę z wysokości 1 metra . Moje przerażenie szybko zmieniło się w radość gdy odkryłam, że nie dość że nic się nie połamało, to upadek spowodował pęknięcie spoiny trzymającej płatki i kwiat się otworzył . Dziś już jest całkowicie otwarty, za to deszcz leje , nie ma światła i ostatnie zdjęcie jest beznadziejne .








Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 15 listopada 2009 16:50:10

Słońce przebiło się dziś przez chmury, to wykorzystałam moment na zrobienie lepszego zdjęcia rozwiniętego kwiatu



Pozdrawiam deszczowo, bo znów pada
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: niedziela, 15 listopada 2009 18:52:08
Całkiem fajny żółtek, tak sobie zajrzałem do netu i widzę, że ten gatunek może mieć różniaste formy kolorystyczne:

http://www.epidendra.org/taxones/Lepanthes/Lepanthes%20maduroi/index.html#

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Z
E-mail: b.zdrzalik@op.pl
Data: poniedziałek, 16 listopada 2009 20:18:38
Witam
Śliczny Gratuluję kwitnienia Urokliwy maluszek. Jak to robisz, że Cię tak lubią i kwitną tak chętnie Też tak bym chciała....
Pozdrawiam Beata

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl