Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Trichosalpinx orbicularis
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 29 listopada 2009 16:55:48

Witam,

kolejny maluszek zakwitł

Trichosalpinx orbicularis (Lind.) Luer 1983 jest u mnie od ponad roku i dopiero teraz postanowił zakwitnąć, a to chyba dlatego, że woli cieplejsze warunki niż ja mu serwuję . Za to pąki są na kilku pędach.

Występuje na dużym obszarze Ameryki Środkowej i północnej części Ameryki Południowej, w wilgotnych, zakrytych chmurami lasach, na wysokościach od 100 do 1500 m, czyli woli ciepełko .

Kwiaty mają około 5 mm . No, jakby dobrze rozłożyć to pewnie trochę więcej . Cała roślinka nie ma więcej niż 10 cm wysokości.







Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 29 listopada 2009 17:03:37

No tak to bywa, jak się czasem nie sprawdzi...

Kwitł on już rok temu, ale prezentacji nie było

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Zientarski
E-mail: piotrzientarski@wp.pl
Data: środa, 2 grudnia 2009 18:54:25
Witam,

ja całkiem przypadkowo dowiedziałem się, że zakwitł. Kiedy wyjmowałem inną roślinę z akwarium spadł mi na dół Trichosalpinx orbicularis i dopiero jak go podniosłem patrze - a tam coś jest i to w 2 miejscach 2 mikroskopijne pędy z malutkimi kwiatami. Niestety na dobrą jakość zdjęć nie pozwalił mi aparat.










Piotr Zientarski

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail:  
Data: środa, 9 lipca 2014 21:15:48
Witam,
wznawiam wątek, moja roślinka zakwitła. Sądząc po datach kwitnień, może kwitnąc przez cały rok. Moja kupiona w Belgii w Akerne. Kraju pochodzenia - Surinam.

"Surinam, Suriname, Republika Surinamu, Republiek Suriname, państwo na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Do 1975 kolonia Holandii - Gujana Holenderska. Na zachodzie graniczy z Gujaną, na południu z Brazylią, na wschodzie z Gujaną Francuską. Powierzchnia 163,3 tys. km2.
Klimat równikowy, wilgotny, z sumą opadów w granicach 2000-3040 mm rocznie. Średnia temperatura powietrza i średnie opady dla stolicy kraju wynoszą: w styczniu 26°C i 193 mm, w lipcu 27°C i 226 mm. Naturalną szatą roślinną na wybrzeżu są namorzyny, a we wnętrzu lasy z cennymi gatunkami drzew o bardzo twardym drewnie.
Źródło http://portalwiedzy.onet.pl/46908,,,,surinam,haslo.html"

U mojej rośliny spodnia część liścia jest mocno buraczana, chyba efekt działania światła?















Wymaga sporej wilgotności.

pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@upcpoczta.pl
Data: środa, 9 lipca 2014 21:39:49

Super zdjęcia tego uroczego maluszka, a także grzybka .

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Józwiak
E-mail:  
Data: czwartek, 10 lipca 2014 08:56:53
Wielkie dzięki,
idę w kierunku maluchów. Obsadzam konary i wielkie podkładki. Cały czas uczę się o tym, jak założyć szklane orchidarium. Chyba na tym polega fascynacja storczykami, można zmieniać klimaty, piętra lasu i wielkości roślin. Wspaniała zabawa. Tylko kieszeń robi się jakaś malutka.

Pozdrawiam
ewka

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl