Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Dendrobium aphyllum syn cucullatum
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: wiktor
E-mail:  
Data: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 22:56:07
Wprawdzie już ten wątek był dawno prezentowany,ale chciałem pochwalić sie moim dendrobium które jest okazem chyba wystawowym.Urzekła mnie ta roślina pokrojem kolorem,i delikatnym zapachem.Za trud włożony w jej uprawę odwdzięczyła mi się bajkowym wręcz kwitnieniem.












Pozdrawiam Wiktor.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 19 kwietnia 2010 23:11:09
wow - przepiekny okaz, niesamowite kwitnienie Gratuluję!!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Michał Czarnecki
E-mail: misiek422@gmail.com
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 07:08:46
Nieskory jestem do głoszenia peanów, ale to Dendrobium wbiło mnie w fotel! CUDOWNE!!!!!! Proszę o info, gdzie można takie dostać-będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Michał-dendrobiowo zakręcony (kilkadziesiąt gatunków Dendrobium)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Renata
E-mail: grabowskagr@interia.pl
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 08:57:21
zaniemówiłam, to dendrobium to faktycznie okaz wystawowy, jak długo jest u pana i jak się nim trzeba opiekować?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 10:07:07
Bajkowe to kwitnienie - jak z katalogu. Gratuluję i proszę się pochwalić w jaki sposób osiągnął Pan taki sukces?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Zygan
E-mail:  
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 11:08:49
Jest czym się chwalić, gratulacje!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 12:37:00

Nieprawdopodobne! Wielkie gratulacje!!!

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: anna@roslin-menazeria.net
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 15:55:19
Witam,
cudne dendrobium! Gratulacje! Już sobie wyobrażam ten zapach, bo ono wcale tak lekko nie pachnie. Tyle kwiatów, to i zapachu musi być więcej!
Prześliczne

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: mariusz
E-mail: mj5463@wp.pl
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 21:23:31
Wiktorze!Sława twojego pierardii wykroczyła poza Szczecin,ale trzeba przyznać że zasłużenie!Zazdroszczę i pozdrawiam.Mariusz.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: wiktor
E-mail:  
Data: wtorek, 20 kwietnia 2010 21:41:36
Dziękuję wszystkim za miłe uwagi o mojej roślinie.Jest ze mną dwa lata kupiona jako dorosła u Kargego.Ale te długie przyrosty to już moja zasługa.Widziałem wcześniej podobne piękne egzemplarze na niemieckich wystawach.Dendrobia obok Laelii i katleji to moje ulubione storczyki.Roślina cały sezon od kwitnienia do okresu spoczynku przebywała w warunkach wysokiej wilgotności ok 80%,przy szybie okna o południowej wystawie.Cieniowana tylko w samo południe ok 2 godzin.Lubi w trakcie wegetacji regularne nawożenie,rosła wtych warunkach jak na drożdżach.W spoczynek wprowadziłem ją na początku grudnia,dwa miesiące spędziła w nieogrzewanym pomieszczeniu o temperaturze 10 do 14 stopni,zawieszona przy szybie okna o południowej wystawie.Pozwoliłem jej zupełnie wyłysieć w tym czasie.Spryskiwałem ją w tym czasie może ze cztery razy nie podlewając zupełnie,miała przez ten czas 40% wilgotności powietrza.Na początku lutego przeniosłem ją najpierw do mieszkania zacząłem powoli podlewać.Następnie przeniosłem do okna kwiatowego o wllgotności 70 80 %Po dwóch tygodniach zauważyłem w miejscach liści zgrubienia,oczywiście były to pąki.W czasie wegetacji ma stale wilgotne podłoże,jest nim sama kora piniowa.Rośnie w plastikowej doniczce zawieszona w koszyku.Ot i cały sukces.Szczególnie miła była dla mnie uwaga Pani Grażyny,której kwitnienia są dla mnie niesamowite! Pozdrawiam ze Szczecina Wiktor.

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl