Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Embreea herrenhusana
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 19 lipca 2010 00:58:16
Embreea herrenhusana - Jenny 2002

Jeden z dwóch gatuków tego rodzaju, należącego do Stanhopeinae. Ta roślina występuje w rejonie Choco Kolumbii i na Ekwadorze, w wilgotnych lasach, czasem pokrytych chmurami, u podnóży gór 500-1500 m n.p.m. Dosyć małe bulwy, wykazuje wrażliwość zarówno na nadmiar jak i niedobór wody.

Ja mam młodą roślinę - to jej pierwsze kwitnienie. Pąk rósł w nieskończoność, ale efekt jest warty każdej godziny oczekiwania. Wielki pojedynczy kwiat, na dłuższym pędzie, pachnący - zapach trudny do określenia trochę jakby maścią na rozgrzewanie, ale delikatniej i nieco przyjemniej.




29.06 i to wcale nie pierwsze dni tego pąka...


11.07 wyglądało coraz lepiej ale jeszcze cały tydzień do otwarcia.











Pozdrawiam

Piotr Markiewicz


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: KRASNAL
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: poniedziałek, 19 lipca 2010 07:45:05
Piotrze, gratuluje kwitnienia. Warto było czekać.
Zdjecia rewelacyjne. Fotografa wszyscy znamy i wiemy, że nawet "Smieną" zrobi bardzo dobre zdjęcia. Jaki to aparat?

Pozdrawiam Krasnal

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarek Sułek
E-mail: motylik@poczta.onet.pl
Data: poniedziałek, 19 lipca 2010 14:41:50
Ogromny i oryginalny kwiat(jak to mówią młodzi- "wypasiony")- gratulacje Panie Piotrze! - pozdr. z Kielc.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 19 lipca 2010 17:48:02

Gratulacje, zwłaszcza że wiem, jakie to są chimeryczne i wymagające rośliny .

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: środa, 21 lipca 2010 00:13:36
Dziękuję! Kwiat dziś już zupełnie wywinięty do góry i powoli starzeją się płatki, woskowate części dalej w dobrym stanie, więc wcale nie było/jest tak źle z trwałością, porównując z podobnymi roślinami.

Aparat Canon S3, stary pół-podręczny, wiele razy myślałem nad Eos-ami, ale koszty obiektywów i wielkości bardziej zaawansowanego sprzętu mnie jakoś odpychają, a w tym aparacie mam funkcje makro i super makro od 0cm, regulację jasności wbudowanej lampy, ostrość regulowaną ręcznie z podglądem na ekranie a la lupa, co powiększa środek kadru, pozwalając dostosować pożądaną ostrość w odpowiednim miejscu. Hm tylko na te zupełne maluchy marzyłoby mi się większa matryca, przy wycinaniu malizny z kadru byłoby to przydatne... Może kiedyś się na coś lepszego przestawię, na razie taka zabawka mi wystarcza...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: środa, 21 lipca 2010 07:50:27
Zjawiskowe to cudo

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl