Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Pleurothallis palliolata
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: czwartek, 30 grudnia 2010 01:58:12
Pleurothallis palliolata Ames 1922
Section: Macrophyllae-Fasciculatae Lindl 1859
Syn.:
Acronia palliolata (Ames) Luer, Monogr. Syst. Bot. Missouri Bot. Gard. 103: 168. 2005.
Zosterophyllanthos palliolatus (Ames) Szlachetko i Kulak, Richardiana 6(4): 191. 2006.

Gatunek występujący na terenach Kostaryki i zachodniej Panamy. Na wysokościach od 1200 do 2400m n.p.m. Jest to moja Świąteczna niespodzianka i mimo, że pąki widziałem wcześniej to jednak wielkość i ilość kwiatów przerosły moje szczere oczekiwania. Roślina poza kwiatami wytwarza również keiki, dokładnie z tych samych miejsc - dolnej części liścia i jest to całkiem normalne w tym gatunku, choć może większa ilość światła by zmniejszyła ten proces? Ale tego na pewno nie wiem. Wiem natomiast, że kwiatów może być 1-3 na liściach i kwitnie na nich wielokrotnie. A proporcje są naprawdę fajne, pół-sferyczne kwiaty około 1.5 cm o ciekawym kształcie tworzą niebanalną 'dekorację' a otwierają się tylko odrobinę.

Warunki u mnie umiarkowane do chłodnych zimą min. 13C noc i ciepło latem max 30C w dzień, raczej miejsce zacienione, wilgotne z dobrym ruchem powietrza i średnio rozdrobnionym podłożem, częściowo przesychającym między podlewaniami.













Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: czwartek, 30 grudnia 2010 07:58:45

Super kwiaty i roślinka . Czekam kiedy moja tak się rozrośnie i zakwitnie.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Wiktor
E-mail:  
Data: czwartek, 30 grudnia 2010 08:40:10
Przypominają mi te kwiaty małe żaby! Natura jest ciekawa,ależ obfite to kwitnienie.Pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: sbb28
E-mail:  
Data: czwartek, 30 grudnia 2010 20:39:32
Nie jestem zwolenniczką tego gatunku
Jednak Twoja prezentacja urzekła mnie, te kwiaty tak jak Wiktor pisze także mnie przypominaja żaby i to śliczne złote żaby
jestem nimi zauroczona gratuluję tak wspaniałego egzemplarza
pozdrawiam
Małgorzata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: czwartek, 30 grudnia 2010 23:16:42
Ale fajne te żabki Cała roślina jest w super kondycji. Gratulacje!!!

Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: niedziela, 2 stycznia 2011 12:08:32
O WOW, ile kwiatów - boskie !

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl