Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Warmingia eugenii
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 10 stycznia 2012 21:57:54

Witam,

to teraz zapowiadana już kiedyś roślina, której pęd kwiatowy zauważyłam jak miał już z 10 cm, a wisi tuż przy drzwiach orchidarium, na wysokości moich oczu

To Warmingia eugenii Rchb.f., rzadko spotykana w kolekcjach miniaturka o pięknych kwiatach, jakby z płatków śniegu .

Opis uprawy i rośliny jest w dziale od A do Z i wszystko u mojej zgadza się, też od a do z , więc tylko kilka zdjęć, niestety przy sztucznym świetle, choć bez flesza, bo u nas pada i pada...









Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: wtorek, 10 stycznia 2012 22:29:35
Super kwiaty, bardzo fajna roślinka o świetnych proporcjach! Z tego co kiedyś czytałem to nie lubi za bardzo przesychać, i chyba tego objawy niestety widać... tak czy inaczej zakwitła i gratuluję!

Pozdrawiam

Piotr

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 10 stycznia 2012 22:39:32

Zimą powinna nieco przesychać, chyba była za niska wilgotność , a potrzebuje wysokiej. Nie chciałam jednak "zalać na umór" pąków i teraz kwiatów. Najważniejsze jednak, że idą nowe przyrosty. Wg tego co widziałam u p.Kusibaba kwiaty utrzymują się ponad 2 tygodnie , ale na takie kwitnienie im nie pozwolę i obetnę kwiatostan jak tylko się wszystkie kwiaty otworzą i będzie może jakiś promyk słońca dla lepszych zdjęć.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agata Rapacz
E-mail: agata.rapacz@gmx.at
Data: środa, 11 stycznia 2012 06:11:49
Grazynko, to kwitnienie idealnie pasuje do pory roku.Kwiaty wygladaja jakby byly zrobione ze sniegu.Gratuluje i pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marzena
E-mail: m-sowka@tlen.pl
Data: środa, 11 stycznia 2012 09:27:09
Warto było czekać Grażynko Płatki ma jak Hymenorchis Javanica, którą niestety uśmierciłam, bez orchidarium te najmniejsze mikrusy nie mają szans jednak . Kwiaty ma za to sporo większe, co przy tej kryształowej konstrukcji wygląda niesamowicie... Ja się zakochałam
Nie pachnie?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: środa, 11 stycznia 2012 11:01:43

Jak włożyłam nos do środka kwiatu (ale mój trochę za duży ), to coś tam czuć, choć trudno określić czym to pachnie. Może gdyby było słońce...

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marzena
E-mail: m-sowka@tlen.pl
Data: środa, 11 stycznia 2012 14:03:57
fakt, przy takiej pogodzie nawet moje Zygopetalum ledwo co pachnie, a jest nadzwyczaj aromatyczne. No cóż, nic nie chcę mówić, ale ktoś się tu chwalił, że ma chody "u góry" zatem... zamawiamy słoneczną pogodę

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: anna@roslin-menazeria.net
Data: środa, 11 stycznia 2012 15:43:39
Witam,
faktycznie storczyk rzadko spotykany w kolekcjach, ale jaki piękny! Fantastyczny kształt kwiatów i jeszcze ta krystaliczna biel - coś wspaniałego!
Grażyko, gratuluję

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: środa, 11 stycznia 2012 16:03:38

* Cieszę się, że i Wam się ta roślinka podoba, dziękujemy i szczerze ją polecam

** Na razie zaklinałam pogodę, żeby nie było mrozów, co i nieźle się sprawdza , a słońce będzie... będzie... "za chwilę"

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: czwartek, 12 stycznia 2012 22:27:27

Moje zaklinanie pogody udało się o tyle, że dziś zaświeciło słońce , mogłam więc zrobić chyba lepsze zdjęcie kwiatu...



Pozdrawiam,
Grażyna


Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl