Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Bulbophyllum ovalifolium
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: Ewka@hejstorczyki.pl
Data: wtorek, 11 kwietnia 2006 10:34:56
Witam ,
jak w temacie, Bulbophyllum ovalifolium.
Opis w internetowej encyklopedii i inne zdjęcia tutaj;
http://orchidspecies.com/bulbovalifolium.htm
Warto obejrzeć ponieważ są spore różnice w budowie kwiatu. Kwiat mojej rośliny ma wszystkie płatki tej samej długości.



21-03-2006



05-04-2006



10-04-2006



10-04-2006
Patyczek którego użyłam aby podnieść płatek do góry, to domowy/kuchenny szpikulec do robienia szaszłyków. Podaję dla porównania wielkości.



10-04-2006
Sznurek do mocowania roślin jest masywniejszy niż pęd kwiatowy tego maleństwa.


10-04-2006


Pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Basia Kalinowska
E-mail:  
Data: wtorek, 11 kwietnia 2006 11:39:18
Witam,
Bulb.skromnie prezentuje swoją super delikatną urodę . Miedziany(?) kolor jest rewelacyjny .Szczere gratulacje!
Polecam www.orchideenwlodarczyk.de (Bulb.lasiochilum iBulb.hematipes - szczególnie mnie urzekły bo lubię żółte) i www.orchidsphotos.org
Pozdrowienia z zachmurzonego Krakowa
Barbara

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Dobrzyński
E-mail: obuwik1@gmail.com
Data: wtorek, 11 kwietnia 2006 12:56:02
Moje gratulacje pani Ewo, tylko pozazdrościć takiej roślinki
Pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: Ewka@hejstorczyki.pl
Data: wtorek, 11 kwietnia 2006 13:18:03
Bardzo dziękuję,
powiem nieskromnie, że to bulbo. kupiłam dla bardzo ciekawego pokroju samej rośliny. Poparcie Jerzego, będzie rosło w ciepłym i kupiłam jeszcze jedną roślinę z przypadku.
Rośnie bardzo dobrze, przybywa nowych bulwek i chyba będzie następny pąk kwiatowy.

Polecam roślinkę.

Pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: czwartek, 11 czerwca 2009 01:35:30
hehe, wlasnie probuje zidentyfikować moje maleństwo, kupione jako ovalifolium mini , które jest zdecydowanie mniejsze od literaturowego ovalifolium, ale bardzo podobne, natomiast Ewo - twa roślina, o ile masz ją jeszcze, napewno nie jest ovalifolium, gładka warżka, choć mam jedno foto ekstremalnej formy też chyba z gladką, krótki pęd... przydałyby się wymiary. Ale chyba Twoja roślina to forma Bulbophyllum stormii, widzę w książce 2 formy z mini górnym płatkiem i właśnie z dłuższym - coś jak u Ciebie. Moje może być rzeczywiscie jakąś mini formą ovalifolium, albo okazać się np Bulbophyllum kestron, dolne płatki mają u mnie około 4mm, a zaraz przed i po otwarciu wyglądało to tak:





Pozdrawiam

Piotr Markiewicz


Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl