Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Phalaenopsis corningiana
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Aleksander
E-mail: a_fiwek@toya.net.pl
Data: środa, 31 maja 2006 22:29:03
Witam wszyskich,

Wśród prezentowanych na Forum zdjęć storczyków rodzaju Phalaenopsis niezbyt często możemy oglądać gatunki botaniczne. Ponieważ w moim posiadaniu od kilku lat jest m.in. Phalaenopsis corningiana, który po przejściach w trakcie ubiegłorocznej zimy (czewone pajączki'')stracił trzy liści a w tym roku na przełomie kwietnia i maja pokazał swoje bardzo ciekawe kwiaty, chcę go zaprezentować. Gatunek ten pochodzi z Borneo, gdzie rośnie obok wodospadów na wysokości 450-600 m n.p.m. na wapiennych klifach, porastając pokryte mchem gałęzie wielkich drzew.
Liście mogą osiągać do 30 cm długości a otwierające sie kolejno kwiaty mają 5 - 6,5 cm średnicy. Storczyk ten wytwarza wiele przedłużających się co roku kwiatostanów. Prezentowana roślina ma ich aktualnie 5 ale teraz zakwitła tylko na jednym.










Aleksander Fiwek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr M
E-mail: pierre2@interia.pl
Data: czwartek, 1 czerwca 2006 02:17:50
Bardzo ładne kwiatki. Gratuluję kwitnienia, tym bardziej, że po przejściach. A czy oprócz pięknego wyglądu również pachnie?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Fryś
E-mail: anna.frys@wp.pl
Data: czwartek, 1 czerwca 2006 07:15:46
Aleksandrze, gratuluję!! Cudowny!!

Pozdrawiam Frysianka.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Aleksander
E-mail: a_fiwek@toya.net.pl
Data: czwartek, 1 czerwca 2006 09:54:22
Przy opisie zapomniałem dodać, że pachnie w godzinach przedpołudniowych. Szczególnie intensywnie przy słonecznej pogodzie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@ciekawe-rosliny.pl
Data: piątek, 2 czerwca 2006 09:11:07
Panie Aleksandrze, śliczna roślina! I to podbarwienie zielenią na płatkach, robi takie miłe dla oka wrażenie. Mam młodą sadzonkę i pozostaje mi mieć nadzieję, że kiedyś i u mnie zakwitnie. Jeśli ma Pan u siebie inne kwitnące botaniczne, to bardzo proszę je pokazać.

Z pozdrowieniami, Maria

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ilona
E-mail:  
Data: sobota, 3 czerwca 2006 11:40:39
no i skręcam się z zazdrości ,bardzo rzadki gatunek trudny do utrzymania w kolekcji ,kwitnie !!
gratuluję i
pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola Rolczyńska
E-mail: rolnik37@op.pl
Data: wtorek, 6 czerwca 2006 21:52:02
Piękna roślina, gratuluję!

Panie Aleksandrze,
jak o nią dbać, żeby zdrowo rosła i jeszcze tak cudnie kwitła ?

Pozdrowienia, Mariola Rolczyńska

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: niedziela, 25 maja 2008 22:56:54
Phalaenopsis corningiana zakwitła i u mnie. Co prawda opisana była jako sumatrana ale po bliższym przyjrzeniu się warżce mniemam że to jednak corningiana. Kupiona około rok temu, miała dwa pędy kwiatowe ale postanowiła wypuścić trzeci i z niego właśnie zakwitnąć. Pozostałe dwa pędy trochę się przedłużyły i z nich również ukazały się/ukażą kwiaty. Równolegle zakwitł również drugi egzemplarz opisany jako corningiana więc to chyba pora dla nich, szczególnie że ten prezentowany przez Pana Aleksandra również zakwitł o podobnej porze. Pachnie dość intensywnie w godzinach poranno-przedpołudniowych. Rośnie w mchu torfowcu na parapecie w bloku, nie wymagał żadnych specjalnych zabiegów.












A tutaj corniningiana nr 2, trochę ładniejszy układ dolnych płatków moim zdaniem:



pozdrawiam
Sandra


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia
E-mail:  
Data: poniedziałek, 26 maja 2008 15:32:33
świetna jest ta owłosiona warżka,gratuluję kwitnienia!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 26 maja 2008 19:09:38
Super - gratuluje! Piekne kwiaty!

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl