Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Kalendarium

 Temat:  Nawożenie dolistne
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 25 marca 2012 10:12:47

Witam,

koniec marca to obudzenie się już większości storczyków po zimowym odpoczynku. To krytyczny moment, bo albo ruszą , albo nie do życia. U mnie już widać dobrze startujące nowe korzenie, a starsze mają piękne, żywe, zielone końcówki.
W tym okresie dobrze jest zrobić dolistne nawożenie, pobudzające rośliny do życia. Ja właśnie zrobiłam taki oprysk przy użyciu nawozu Peters Professional Foliar Feed.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Andrzej Szuwalski
E-mail: szuwalski@wp.pl
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 10:41:35
Ja jeszcze dodaje Pani Grażynko do nawozenia dolistnego piwo. Oczywiscie w małych ilosciach tj. 40 gram na 10 litrów wody. Polecam dobre gatunki piwa, najlepiej na chmielu.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dorota Fijałkowska
E-mail: dfijal@gucio.um.pabianice.pl
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 13:20:30
Gdzie można nabyć taki nawóz bo w żadnym sklepie ogrodniczym go nie widziałam, a może da się zrobić to samo przy pomocy innego nawozu. Chciałabym też dowiedzieć się czy spryskiwać liście mocno czy tylko zamgławiać bo niektóre gatunki podobno nie lubią zraszania. Pozdrawiam, Dorota.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: d.r
E-mail:  
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 14:59:28
Można kupić na Allegro w paczuszkach po 10dkg.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 15:16:30

http://sklep.tabax.pl/index.php?cPath=21_52&osCsid=b0af6aaf68bfa9f11fce2c75c60df3f6

to jest sklep, ale tu jest tylko opakowanie 2 kg, więc trzeba zebrać kilkoro chętnych. Ja bałabym się kupować na Allegro, bo nie byłabym pewna, czy to naprawdę jest to co trzeba.

Liście porządnie spryskuję (jeżeli wleci do podłoża, to nie szkodzi), bo wentylatorki i tak to szybko osuszają. Do roztworu trzeba dodać trochę detergentu (kilka kropli Ludwika na litr), żeby roztwór lepiej zwilżał liście.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: d.r
E-mail:  
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 15:26:07
To jest co trzeba.Nie każdy jest oszustem.
Nawóz jest w kolorze jasnozielonym.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maniek
E-mail:  
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 19:35:09
Do nawożenia dolistnego można używać każdego nawozu, tylko musi on być odpowiednio rozcieńczony-jeżeli np. wg producenta należy dać 6 ml nawozu do 1 litra wody w przypadku roztworu do podlewania, do spryskiwania będzie odpowiednia proporcja 1 ml/1 litr. Szkoda pieniędzy na specjalistyczne nawozy, jeżeli ktoś nie zna zasad uprawy-cudów w ten sposób nie uzyska.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dorota Fijałkowska
E-mail: dfijal@gucio.um.pabianice.pl
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 21:10:35
Nie chodzi o cuda, nawoziłam w ten sposób rośliny ale tylko nawozami naturalnymi i tylko te, które lubią zraszanie stąd moje wątpliwości. Zawsze lepiej zapytać kogoś kto lepiej się zna. A nawóz już zamówiłam . Dziękuję za rady.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: waniek
E-mail:  
Data: niedziela, 1 kwietnia 2012 21:19:15
Nie trzeba być ogrodnikiem aby uprawiać rośliny i stosować do nich nawóz dla profesjonalistów.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota sapuła
E-mail: mawi@mawi.pl
Data: środa, 4 kwietnia 2012 15:42:24
witam, ostatnio przy okazji czytania o hoyach znalazłam informację o Florowicie do oprysku: "schelatowane żelazo+mikroelementy"

co Państwo na to?

pozdrwaiam, dorota

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: środa, 4 kwietnia 2012 18:10:53

Ja nie znam tego preparatu, ale powinno być OK.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maniek
E-mail:  
Data: wtorek, 10 kwietnia 2012 18:24:31
Z kompleksami chelatowymi lepiej uważać, mają tendencje do wypłukiwania wszystkiego.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dorota Fijałkowska
E-mail: dfijal@gucio.um.pabianice.pl
Data: sobota, 28 kwietnia 2012 22:48:44
Mam pytanie: jak często można stosować ten nawóz dolistny, żeby nie zaszkodzić roślinom? Pozdrawiam, Dorota.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 1 maja 2012 21:22:22

Tak naprawdę to nie wiem . Ja robię takie dolistne nawożenie 3 razy w sezonie wegetacyjnym. Na preparacie Plant Invigorator (m.in. do dolistnego nawożenie) wypisano, że można stosować co tydzień, ale wg mnie to by było za często.

Pozdrawiam,
Grażyna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl