Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

 Temat:  spam
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata
E-mail: jaqub99@poczta.onet.pl
Data: środa, 16 kwietnia 2008 08:53:07
Panie Jerzy!!
Niestety juz przychodzi do mnie spam jako mailing orchidarium, wklejam zawartosc- nie wiem czy to cos pomoze ale dostalam juz dwa takie paskudztwa.

mailing2@orchidarium.pl

Do: Pokaż adresatów

Do:
mailing2@orchidarium.pl
Ukryj

DW:Health&Care Mall


Meds Buy Now


Most popular product
Men's Health
Anti-Depressants
Pain Relief
General health
Weight Loss
Anti-biotics
Anti-herpes
Women's health
Anti-diabetic
Anti-Allergic/Asthma
Anti-Acidity

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: środa, 16 kwietnia 2008 10:48:43
Witam,

To, o czym Pani pisze, ma niewiele wspólnego ze spamem, o którym ja pisałem. Ja mówiłem o postach na forum Orchidarium, które są rozsyłane do subskrybentów oficjalnej listy wysyłkowej. Czyli spam bierze się stąd, że na forum zdalny robot (a czasem osoba) zamieszcza wiadomość, która jest następnie rozsyłana, tak jak powinna, do wszystkich zapisanych subskrybentów. Tego rodzaju spam ukracam, stosując filtry uniemożliwiające zamieszczenie na forum wiadomości zawierających określone słowa.

Natomiast to, co Pani opisuje, to standardowy zautomatyzowany spam rozsyłany skądś tam, w którym adres rzeczywistego nadawcy jest PODMIENIANY dowolnie wylosowanym adresem pobranym z internetu, w tym wypadku moim. Nie oznacza to, że wiadomość została wysłana z orchidarium.pl, tylko że program rozsyłający spam fałszywie podszywa się pod mój adres. Na to ja nic nie mogę poradzić.

Jedynym sposobem walki z takim spamem jest konsekwentne NIEPODAWANIE SWOJEGO ADRESU E-MAIL gdziekolwiek w internecie, gdzie może zostać zamieszczony na ogólnie dostępnej stronie, skąd robot-zbieracz adresów mógłby go pobrać. Dlatego też już od trzech lat podawanie adresu e-mail na forum Orchidarium jest dobrowolne.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata
E-mail: jaqub99@poczta.onet.pl
Data: środa, 16 kwietnia 2008 13:34:06
AHA
dziekuje i pozdrawiam B

Powrót do grupy


© Copyright 2019 Orchidarium.pl