Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

 Temat:  Instrukcje korzystania z forum
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: sobota, 25 stycznia 2003 17:32:25

Orchidarium.pl jest prywatną witryną handlową i nie akceptujemy na forum ofert sprzedaży ani innego typu kryptoreklamy. Tego rodzaju wiadomości, jak również spam i złośliwe posty, będą usuwane bez ostrzeżenia.


Struktura forum Orchidarium.pl jest dość prosta, niemniej jednak swobodne poruszanie się po forum może wymagać kilku podstawowych wskazówek.

Pierwszym ekranem forum jest Lista grup dyskusyjnych. Tutaj można wybrać grupę, której wiadomości chce się przeczytać.Po kliknięciu odpowiedniej grupy następuje przejście do widoku wątków w danej grupie.Wątki są oznaczane odpowiednimi ikonami - ikona oznacza, że dany wątek zawiera odpowiedzi, a ikona oznacza, że w wątku jest tylko oryginalna, pierwsza wiadomość.

Aby zamieścić całkowicie nową wiadomość, należy kliknąć łącze Nowa wiadomość. Aby wyświetlić wszystkie wiadomości w danym wątku, należy kliknąć ten wątek. Spowoduje to przejście do widoku wiadomości.Zawsze wyświetlane są wszystkie wiadomości w wątku. Aby wyświetlić pojedynczą wiadomość, na przykład w celu jej oddzielnego wydrukowania, trzeba kliknąć łącze Pokaż wiadomość. Aby ponownie wyświetlić wiadomość w kontekście wątku, należy kliknąć łącze Pokaż cały wątek.

Aby odpowiedzieć na wiadomość, należy kliknąć łącze Odpowiedz. Odpowiedź na dowolną wiadomość jest zawsze dołączana na końcu wątku.

Aby wrócić do widoku wątków w danej grupie, należy kliknąć łącze z nazwą grupy lub łącze Powrót do grupy.
Aby wrócić do widoku grup, należy w dowolnym oknie kliknąć znajdujący się u góry strony duży napis FORUM ORCHIDARIUM.PL lub wrócić do widoku wątków i kliknąć łącze Lista grup. Aby w dowolnym momencie wrócić na stronę główną Orchidarium, należy kliknąć logo Orchidarium w lewym, górnym rogu strony.

Po kliknięciu łącza Nowa wiadomość lub łącza Odpowiedz otwierane jest okno nowej wiadomości.Pola Temat, Autor i E-mail są obowiązkowe i brak wpisu w dowolnym z tych pól uniemożliwi przesłanie wiadomości. Do tekstu wiadomości można dodawać emotikony, klikając odpowiednią ikonę. Dodawane symbole zostaną zastąpione ikonami po wysłaniu wiadomości. Aby zamieścić plik graficzny nie przekraczający 40 KB, należy wybrać go za pomocą przycisku Przeglądaj.
Okno nowej wiadomości w ograniczony sposób akceptuje kody HTML, umożliwia więc dodawanie obrazów, łączy i formatowanie tekstu.
Kliknięcie przycisku Wyślij powoduje przesłanie wiadomości do forum i wyświetlenie jej w oknie przeglądarki.
Jerzy Dziedzic


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: piątek, 26 września 2008 11:12:41
Dodałem nową grupę forum - Hyde Park.

Powinny tam trafiać wszelkiego rodzaju rozmowy ogólne, nawet niekoniecznie na temat storczyków, powiadomienia z rodzaju "Hej, już wróciłam z wakacji" i fotoreportaże z cyklu "Patrzcie, jakiego falka kupiłem w Tesco za 5 złotych".

Cechą tej grupy jest fakt, że WIADOMOŚCI Z NIEJ NIE SĄ ROZSYŁANE POCZTĄ, co pozwala na uniknięcie czytania tych wszystkich rozmówek przez setkę subskrybentów...

Będę wdzięczny za rozsądne stosowanie się do charakteru poszczególnych grup, w szczególności Hyde Parku i Prezentacji.

Ponieważ często zdarza się też, że rozsądne wątki zamieniają się w pogaduchy interesujące w gruncie rzeczy dwie-trzy osoby, będę arbitralnie przenosił takie wątki do Hyde Parku.

Będę też przenosił z Prezentacji wątki nie zawierające konkretów i generalnie nie przedstawiające roślin.

Pozdrawiam,
Jerzy

Powrót do grupy


© Copyright 2019 Orchidarium.pl