Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

 Temat:  Modernizacja serwera
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: niedziela, 16 listopada 2008 20:17:56

Chciałbym pozdrowić wszystkich wyrażających zaniepokojenie błędami w pracy witryny Orchidarium w ten weekend. Nic szczególnego się nie stało - od piątku wieczorem trwały prace modernizacyjne na serwerze, m. in. przejście na inną serwerownię, uaktualnienie bazy danych MySQL i tym podobne zmiany techniczne.

Prace zostały już zakończone i wszystko powinno działać jak poprzednio (a pewnie lepiej i szybciej ).

Dziękuję za czujność
Oczywiście zawsze jestem wdzięczny za informacje zwrotne w sprawie pracy witryny.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Bogdan Kossowski
E-mail: storczykomaniak@op.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 09:12:15
Chyba ktoś zjadł zupę.
Pozdrawiam
Bogdan

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Irena Madwal
E-mail:  
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 16:59:17
Jednak nadal nie mozna wejsc na strone "zupa storczykowa"
Pozdrowienia
Irena

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa
E-mail: abbana@op.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 17:39:55
Coś z "zupą" się dzieje, bo się nie wyświetla.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 20:09:28
Zupa już jest

To był dalszy ciąg skutków modernizacji, ale całe forum już działa. Wydaje mi się, że wszystko działa szybciej, ale może to tylko moje złudzenie?

Niestety musiałem usunąć ostatni wątek pt. "Proszę o poradę", Ania K. Przepraszam - proszę zamieścić ponownie (chociaż zdjęcia przydały by się większe, bo na tych nic nie było widać).

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 20:26:27

Chyba nie złudzenie... z tą szybkością...

Zupa z ponad 13 tysiącami postów ładowała się "chwilkę", a teraz sekundę

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 21:40:40
Witam,
No nie wszystko jest dobrze. Część prezentacji wylądowała w zupie. Chyba, że takie było zamierzenie

Z pozdrowieniami, Maria M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 22:16:46
Rzeczywiście!!!!! To było całkiem niezamierzone i wynikło z technicznych kłopotów przy porządkowaniu indeksów w bazie danych. Przy okazji prezentacje utopiły się w Zupie...

Właśnie uratowałem kilkanaście i przywróciłem na miejsce, ale jeszcze przejrzę Zupę dokładniej jutro i pojutrze. To na pewno nie wszystkie, bo prezentacji było sporo ponad 600, a teraz jest tylko 602. Dobra wiadomość jest taka, że poza ostatnim postem (o którym pisałem już wcześniej) nic nie zaginęło...

Jeśli ktoś zauważy jakąś prezentację w nieprawidłowym miejscu (szczególnie swoją, bo to chyba łatwiej ) baaaaaardzo proszę o informację, to zaraz przesunę z powrotem.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: poniedziałek, 17 listopada 2008 22:26:44
I znowu się nie zgodzę . Właśnie łatwiej się połapać, że brakuje cudzej prezentacji, do której akurat chcieliśmy wrócić. Swoje rośliny to mamy obok
Dziękuję za szybka reakcję.

Z pozdrowieniami, Maria M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agawa
E-mail: apaf@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 25 listopada 2008 10:15:55
Napisałam kilka dni temu odpowiedź do postu Agnieszki o wymianę dendrobium nobile w dziale Wymiana. Bezpośrednio po zatwierdzeniu przeze mnie mojego postu pojawila sie informacja że post mój zostanie sprawdzony przez administratora (czy coś podobnego - nie zapisałam). Do dzis mój post się nie pojawił, choć widac, że ktoś odpowiedzi Agnieszce udzielił (1).

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: środa, 26 listopada 2008 11:23:22
Do Agawy,

Dokładnie rzecz biorąc, te "kilka dni temu" to 21 godzin

Jak już pisałem gdzie indziej, z braku czasu sprawdzam filtr moderacyjny raz dziennie, czasem raz na dwa dni. Nie przewiduję zatrudnienia moderatora, więc tak raczej zostanie...

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agawa
E-mail: apaf@poczta.onet.pl
Data: środa, 26 listopada 2008 16:59:51
Ja w innym wymiarze czasu żyję
Czy coś było w moim poście nie tak, że musiał przejść "cenzurę"?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: czwartek, 27 listopada 2008 10:38:06

Nie, w poście wszystko było w porządku, dlatego trafił na forum.

Mechanizm automatycznego moderowania ma zastosowanie do każdej wiadomości zamieszczanej w grupie Wymiana. Wiadomości z tej grupy kasuję bardzo rzadko, niemniej jednak zdarza się to, na przykład gdy ktoś traktuje forum jako platformę reklamową do sprzedaży roślin. Ja sam nie znęcam się nad użytkownikami i nie zamieszczam żadnych reklam na witrynie Orchidarium i jako minimum uprzejmości w zamian oczekuję, że nikt inny nie będzie tego robił.

Tak naprawdę, najrozsądniejszym posunięciem z mojej strony byłoby wymaganie rejestracji i logowania przed zamieszczeniem dowolnej wiadomości na całym forum. Ograniczyło by to możliwości spamowania przez boty i być może utemperowało nieco poniektóre nieuprzejme wypowiedzi wynikające z anonimowości. Jednak dopóki nie jest to konieczne, wolę unikać zbędnych formalności i zmuszania użytkowników do rejestracji.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agnieszka.dobek@wp.pl
Data: czwartek, 4 grudnia 2008 17:04:01
Witam!

Czy w "Prezentacjach" zamieszcza się tylko zdjęcia storczyków gatunkowych? Uprawiam wyłącznie hybrydy, a czasem coś ciekawego mi zakwitnie

Pozdrawiam, Agnieszka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: czwartek, 4 grudnia 2008 18:24:00

Witam,

Jerzy pewnie zajęty, to może ja odpowiem

Dział "Prezentacje" ma na celu uzupełnianie działu "Storczyki od AdoZ", czyli prezentujemy w nim raczej czyste gatunki. Oczywiście mogą być także hybrydy, ale oznaczone i takie, o których wiemy znacznie więcej, czyli co z czym skrzyżowano, kiedy, jakich warunków uprawy wymagają, itp. itd.

Pozostałe można prezentować w Zupie, albo zdjęcia przesłać do Galerii...

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agnieszka.dobek@wp.pl
Data: piątek, 5 grudnia 2008 16:53:58
Witam!

Pani Grażyno, dziękuję za odpowiedź . Teraz już wiem, dlaczego jakiś czas temu zdjęcie pewnej mojej hybrydy zostało szybko usunięte z działu "Prezentacje" . Teraz akurat zaczął mi rozkwitać mój ulubiony biały "motylek" , więc jego zdjęcie wsadzę do "Zupy".

Pozdrawiam, Agnieszka

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl