Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

 Temat:  Data - ostatniej wiadomości czy założenia tematu
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Witold Hanak
E-mail: wit6xra@cad.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 14:22:06
Witam,

Gratuluję dobrej roboty
Subskrypcję selektywną już przeprowadziłem
Czy nie lepiej by było, żeby jako data przy temacie był czas związany z ostatnią wiadomością a nie czas założenia tematu ?
Myślę , że pomagało by to śledzić dyskusje.

Pozdrawiam
W.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: piątek, 31 stycznia 2003 21:22:10
Jak najbardziej - taki jest zresztą plan i tak między innymi działa forum Orchid Source, które jest dla mnie wzorem tego, jak powinno wyglądać forum storczykowe. Kolejnym krokiem jest też zmiana kolejności wątków na liście, czyli przechodzenie wątku zawierającego najnowszą wiadomość na pierwsze miejsce. Ma to sens, ponieważ istotne, żywe, powracające tematy pozostają widoczne na liście, a te mniej istotne (lub interesujące tylko dla małej liczby osób) powoli odchodzą "w zapomnienie" na koniec listy.

Natomiast "szkielet", na którym zostało oparte forum miał nieco inną konstrukcję i dopiero powoli doprowadzam je sam i z pomocą przyjaciół (hej to o was mowa, wy tam w tle ) do stanu, o który mi chodzi. Zmian pewnie będzie jeszcze trochę i (nieustająco) jestem wdzięczny za uwagi.

Forum jest przeznaczone dla nas wszystkich i jeśli ktokolwiek sądzi, że ma pomysł na jego ulepszenie, żeby nam było wygodniej go używać lub żeby było to zabawniejsze, chętnie przyjmę kolejne sugestie. Być może nie wszystko uda się wprowadzić w życie, ale jak na razie mam niezłe wyniki

Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Lidia Aniśkowicz
E-mail: lidia@aniskowicz.pl
Data: piątek, 31 stycznia 2003 22:14:34
Witam!
Napisał Pan:
>Forum jest przeznaczone dla nas wszystkich i jeśli ktokolwiek sądzi, że ma >pomysł na jego ulepszenie, żeby nam było wygodniej go używać lub żeby było to >zabawniejsze, chętnie przyjmę kolejne sugestie.

To może udałoby się dołączyć funkcję umożliwiającą cytowanie postu, na który odpowiadamy? Myślę, że ułatwiłoby to formułowanie odpowiedzi na obszerne wpisy, no i pozwalałoby na ich podglądanie w czasie pisania. Taką możliwość
przewiduje m. in. forum "Gazety Wyborczej".
Oczywiście można przekleić tekst, tak jak zrobiłam to powyżej, ale nie jest to tak wygodne.
Pozdrawiam,
Lidia Aniśkowicz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: sobota, 1 lutego 2003 12:18:15
Biorąc pod uwagę sposób wyświetlania wiadomości w formie całego wątku, w którym widać wszystkie wypowiedzi, automatyczne cytowanie wiadomości, na którą się odpowiada, jest chyba trochę na wyrost.

Natomiast rzeczywiście funkcja podglądu wątku w oknie poniżej pola tekstowego nowej wiadomości jest w trakcie opracowywania.

Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: sobota, 1 lutego 2003 17:00:15
Melduję, że zgodnie z życzeniem w oknie odpowiedzi wyświetlany jest teraz podgląd wątku, w którym się zamieszcza odpowiedź.

Oczywiście podglądu nie ma w wypadku tworzenia nowej wiadomości (nowego wątku).

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: sieminsk@uci.agh.edu.pl
Data: sobota, 1 lutego 2003 17:06:32
Czyli jeżeli ktoś chce "podglądać", to może, ale mnie się wydaje, że powtarzanie tego samego mija się z celem. To jest MOJA opinia...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: sobota, 1 lutego 2003 17:37:31
To jedna z funkcji, która nie przeszkadza w wykonaniu funkcji podstawowej (czyli w tym wypadku w zamieszczeniu odpowiedzi), a czasem się przydaje. Muszę przyznać, że w wypadku rozbudowanych wątków na forum PTMO, gdzie wypowiada się czasem wiele osób, często zdarza mi się zapomnieć, na co właściwie odpowiadam i w której to właściwie poprzedniej wypowiedzi.

O ile cytowanie poprzedniej wiadomości uważam za przesadę (według mnie ma to sens tylko w wiadomościach pocztowych lub na liście mailingowej), to akurat tę funkcję rzeczywiście chciałem tu wprowadzić.

Jednak dobrze być królem...

Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Lidia Aniśkowicz
E-mail: lidia@aniskowicz.pl
Data: sobota, 1 lutego 2003 23:23:18
Ależ Pan błyskawicznie działa! Podgląd to duże ułatwienie dla tych, którzy mają pamięć dobrą, ale krótką, czyli np. dla mnie. Co do cytowania, umożliwia ono dawanie bardzo precyzyjnych i krótkich odpowiedzi - nie trzeba opisywać, do którego problemu właśnie się ustosunkowujemy i przy wielu pytaniach zawartych w poście ułatwia sprawę. Ale absolutnie nie będę się upierała. Wpisy z wieloma pytaniami nie są takie częste. Należy się Panu wielkie uznanie za to forum, w dodatku z możliwością
zamieszczania zdjęć. Chapeau bas!
Pozdrawiam.
Lidia Aniśkowicz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: niedziela, 2 lutego 2003 19:13:36
Zgodnie z obietnicą zmieniłem wyświetlanie wątków tak, żeby w polu data była podawana data OSTATNIEJ ODPOWIEDZI, a nie data "założenia" tematu (data początkowej, nowej wiadomości). Jednocześnie wątek z najnowszą odpowiedzią trafia na górę listy wątków, co ułatwia znacznie szukanie najnowszych wiadomości.

Jakieś nowe pomysły???

Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: sieminsk@uci.agh.edu.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 13:47:19
Witam,
ja z nowym pomysłem

Czy byłaby szansa zrobienia "czegoś takiego", aby móc wydrukować tylko jedną odpowiedź, a nie cały wątek?
Ja wiem, że mogę sobie taką odpowiedź skopiować w inne miejsce i potem drukować, ale...
Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Piesik
E-mail: Piotr.Piesik@storczyki.org.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 13:54:20
Może tak trochę wolniej z tymi zmianami.Jeżeli w takim tempie będą następowały to można się będzie pogubić w tych wszystkich opcjach.
Trochę przypomina mi to zmiany w mojej pracy zawodowej.Ledwie przywykniesz do nowych zarządzeń,kodów,numerów etc.to nową dyrektywą jesteś na nowo na starcie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: sieminsk@uci.agh.edu.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 14:05:49
Piotrze,
to przecież na odpowiedź na pytanie Jerzego, czy są jakieś nowe pomysły. No a ja własnie chciałam wydrukować sobie jedną odpowiedź i tu "wyszło szydło z worka".
Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 14:10:41
Odnośnie kolejności wyświetlania wątków, ich dat itd., to dodałem także statystyki na pierwszej stronie forum (z liczbą wątków i wiadomości) jak również łącze do najnowszej wiadomości w każdej grupie dyskusyjnej. Chciałem tu od razu się zastrzec, że przez krótki czas te łącza mogą prowadzić do nieprawidłowych wiadomości , co wynika ze schematu działania tej funkcji. Także kolejność wątków nie musi idealnie oddawać czasu ich zamieszczenia. Po zamieszczeniu kilku nowych wiadomości wszystko się "naprawi".

W widoku wątków dodałem też w nawiasie liczbę odpowiedzi na każdy niepusty wątek.

Odnośnie uwagi Grażyny - postaram się wymyślić sposób drukowania pojedynczej wiadomości za pośrednictwem ikony nad ramką danej wiadomości. Jeśli mi się nie uda, dam tam łącze do pojedynczej wiadomości (takie okno, jak w wypadku czytania nieprzeczytanej wiadomości), co pozwoli wydrukować tylko tę jedną wiadomość.

Piotr - nie przejmuj się Główne funkcje nie zmieniają się tak szybko - nadal trzeba wpisać wiadomość i kliknąć Wyślij Widzę naocznie, że sobie poradziłeś Reszta to w sumie drobiazgi, ale ułatwiające, a nie utrudniające korzystanie z forum.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: poniedziałek, 3 lutego 2003 14:22:07
Przenieśmy może nowe pomysły na usprawnienie forum do nowego tematu, żeby było jasne, o co chodzi. Zakładam wątek pod tytułem Nowe pomysły.


Jerzy

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl