Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

 Temat:  Pare slow o kazdym z nas...
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: niedziela, 28 maja 2006 15:15:06
Wzorem jednego z forum zagranicznych z checia zaproponowalabym mala innowacje na tej stronie. Otoz twierdze, ze powoli wszystkie osoby spotykajace sie na tej stronie zaczynaja tworzyc mala "spolecznosc" i atmosfera panujaca tu jest zblizona prawie ze do "domowej". Wiec odnosnie tego smialabym zaproponowac, zeby na jakiejs czesci strony mozna bylo widziec osoby wlasnie zalogowane w tym momencie na stronie, a pod imieniem kazdej z osob przeczytac pare slow o niej samej. Ja tutaj kopiuje stuprocentowo wzor jednego ze szwedzkich forum, na ktorym osobiscie bywam i uwazam, ze jest to niesamowicie sympatyczne, aby moc przeczytac skad te osoby pochodza, kiedy zaczela sie ich pasja, czy maja jakies ulubione gatunki, czym zajmuja sie na codzien (np.praca, inne hobby)... Niektorzy z nich wybieraja, aby wkleic wlasne zdjecie. Po kliknieciu na ich imienia mozna rowniez zobaczyc max 20zdjec z ich wlasnej kolekcji, ktore moga dobrowolnie wymieniac. Twierdze, ze to mogloby byc bardzo mily pomysl, choc nie wiem na ile skomplikowany w praktyce. Co wy na to?

Dla przykladu zalaczam widok z tego forum. Cala jasnozielona czesc po prawej stronie to lista czlonkow, sami wybieraja czy chca cos napisac o sobie, czy tez tylko imie.


http://www.neovita.com/orkideer/no.cgi?gem=visaNyastePoster

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr
E-mail: obuwik1@gmail.com
Data: niedziela, 28 maja 2006 22:07:49
Swietny pomysł. Jestem za !!!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna Olszewska
E-mail: ajo11@op.pl
Data: poniedziałek, 29 maja 2006 16:21:33
Witam,Pani Kamilo,
przedni pomysł ,czy tylko technicznie do przeskoczenia??
Odpowie pewnie i pomoże Pan Jurek.
Przy konstrukcji strony klubowej Bartosza
http://swiatorchidei.boo.pl/forum/portal.php
wprowadziliśmy dział"no to się przedstawmy" na forum.I to funkcjonuje dobrze.Nie było celem wypytywanie,ale przyjemnie jest wiedzieć więcej o osobach,z którymi prowadzimy dialog ,całkiem z praktycznego punku widzenia.Wiemy jakie są zainteresowania,jakie kwiaty i staż w uprawie.
Nie piszę o preferencjach -bo sie żle kojarzy
A staż chyba najważniejszy,ponieważ określa rozmówcom poziom wiedzy serwowanej w odpowiedziach.
Hiiiii,po 200 storczykach,to już lubimy mówić skrótami.

Ja osobiście marzę o wprowadzenie bazy storczyków.Dobrze jest wiedzieć
kto ma jakie,jakich poszukuje.Ułatwia to kontakty,nie tylko na stronach ale porady mogą mieć charakter prywatnej wymiany doświadczeń.Takie fora w kwiatach funkcjonują ,w rzeczywistości tworzy to klimat wieeelkiej grupy przyjaciół.

Pozdrawiam serdecznie
Joanna




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ilona
E-mail:  
Data: poniedziałek, 29 maja 2006 22:57:28
Pragnę poinformować ,że grupa kilku zapaleńców storczykowych właśnie pracuje nad stroną o storczykach ,gdzie obszerną część chcielibyśmy poświęcić na prezentacje osób podzielających naszą pasję storczykową - opis rozwoju" zarażania" się storczykami , rozwój zamiłowań-jakie grupy dlaczego ,wciąganie w szaleństwo zakupów ,pomnażanie kolekcji ,kwitnienia ,klęski , doświadczenia -sposób uprawy -a może nawet zdrada kilku sekretów na wspaniałe kwitnięcia.
Juz wkrótce zapraszamy - strona jest w trakcie budowy
pozdrawiam
Ilona.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Basia Bawej
E-mail:  
Data: poniedziałek, 29 maja 2006 23:28:55
Pani Kamilo, ja też jestem za i już nawet jakiś czas temu próbowałam na forum zachęcić storczykomaniaków do zwierzeń, ale zapanowała wtedy taka niezręczna cisza. Być może teraz się uda. Basia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail: jakel1@wp.pl
Data: wtorek, 30 maja 2006 12:46:54
Myślę ,że jest to świetny pomysł. Na forum piszę co prawda od niedawna, ale sądzę ,że miłoby było wiedzieć coś o ludziach, których łączy wspólna pasja-storczyki.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: piątek, 2 czerwca 2006 23:02:00
No to teraz trzeba Panu Jurkowi "wiercić dziórę w brzuchu" coby coś zadziałał.
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: sobota, 3 czerwca 2006 12:19:24
Jednym z najlepszych fachowcow od wiercenia dziury w brzuchu jet niejaki Pan Przecinek z malej wioski "o" w wojewodztwie "Dziora"

ja rowniez z tych "wiercacych" pozdrawiam, Kamila

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: czwartek, 8 czerwca 2006 19:05:02
Ta propozycja zakłada całkowitą zmianę formy tego forum - łącznie z obowiązkową rejestracją, logowaniem itd. To oznacza nie tylko dodatkową olbrzymią ilość pracy dla mnie, ale także zmianę całego mechanizmu działania forum, czyli w praktyce napisanie go na nowo. Teoretycznie można do tego wykorzystać jeden z istniejących, darmowych mechanizmów forów dostępnych w internecie, ale ilość pracy wymagana do nadania takiemu szkieletowi indywidualnego kształtu graficznego i charakteru jest olbrzymia.

O ile jest to teretycznie możliwe, tego rodzaju funkcja (całkowicie drugorzędna w stosunku do podstawowej idei wymiany informacji o storczykach) nie usprawiedliwia koniecznego do tego nakładu pracy. Pomysł jest OK, ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek to wprowadził.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: czwartek, 8 czerwca 2006 22:20:11
A może dałoby się chociaż dokoptować dodatkową grupę na forum, np. "O KAŻDYM Z NAS" lub "PRZEDSTAWIAMY... SAMYCH SIEBIE"?
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: czwartek, 8 czerwca 2006 22:36:06
Nowa grupa na forum to żaden problem. Obawiam się tylko, że ta grupa będzie się cieszyć taką samą popularnością, jak sugerowana poprzednio grupa "Ciekawe miejsca", gdzie przez SIEDEM MIESIĘCY zebrało się aż 6 wątków, z czego jeden jest wyjaśnieniem celu grupy, a z pozostałych na temat jest zaledwie połowa...

Mnie osobiście żadna taka grupa nie jest potrzebna do szczęścia...
Zaawansowanie danej osoby potrafię ocenić bez problemu, a najlepszą wizytówką danego użytkownika są i tak jego wypowiedzi w innych miejscach na tym forum, fotografie i porady, a nie zapewnienie, że uprawia storczyki "tyle to a tyle" lat...

Jeśli głosów "za" będzie sporo, nie ma sprawy, zrobię nową grupę, ale w przeciwnym razie raczej nie.

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: czwartek, 8 czerwca 2006 22:45:09

Witam,

ja jestem przeciw......... i tak nie miałabym czasu na pisanie o sobie . Kto mnie zna to wie ile tego mam, a co mam to chyba widać w Prezentacjach .

Popieram Jerzego!!!

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: piątek, 9 czerwca 2006 09:22:10
Wiedzialam... Ja jestem kompletna noga, jezeli chodzi o komputery. Wiec pomysl byl o wiele bardziej skomplikowany niz myslalam... No ale w tym momencie zablyslnal tu Lukasz swoim pomyslem! Ja jestem z checia za. Znajde czas, zeby napisac o sobie, a jeszcze wiecej czasu, by poczytac o innych. Moze z jakich miast pochodza, kim sa z zawodu, czy ich zainteresowania storczykami zaczely sie w banalny sposob, czy tez calkiem powaznie od samego poczatku... Czlowiek moze sie zblizyc odrobine do osob, ktore sa wylacznie imieniem i nazwiskiem w postach. Nie mam zadnej mozliwosci spotkania tych osob na wystawach (mieszkam na stale za granica) wiec internet jest jedyna mozliwoscia, by poznac je blizej . Znow wypowiadam sie tylko i wylacznie z mojego punktu widzenia..

Czy ktos taka potrzebe jak moja podziela ?

Kamila

PS jezeli powstala by nowa grupa, to moze wrzucic ja w miejsce tej malo funkcjonujacej "ciekawe miejsca", na czas probny. jezeli sie nie sprawdzi w aktywnosci to won



Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jola
E-mail: ania.ewa@op.pl
Data: piątek, 9 czerwca 2006 15:13:29
Witam wszystkich ja dzięki forum poznałam dwie miłe osoby z mojego miasta , miałyśmy okazję się spotkać przy kawce . Dzwonimy do siebie jak jest coś ciekawego lub przecenionego , oczywiście o storczyki chodzi. I ktoś powie , o czym tu gadać a jednak jest o czym . I nie chodzi tu o to , co kto ile ma .
Pozdrawiam wszystkich storczykomaniaków Jola .

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999LUKASZ@INTERIA.PL
Data: piątek, 9 czerwca 2006 16:06:07
W TAKIM RAZIE CZEKAMY NA GŁOSY. Ja jestem rzecz jasna ZA
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Basia
E-mail:  
Data: wtorek, 13 czerwca 2006 14:14:02
Jestem za.
Mieszkam na wsi z dala od centrów handlowych i stoisk ze storczykami, a dzięki tej grupie może okazać się, że tuż pod bokiem mam kogoś storczykowo-fiśniętego. Jest to też możliwość na utworzenie internetowych kół
storczykowych. Pozdrawiam .Basia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: monika
E-mail: monika@kompet.net
Data: środa, 12 lipca 2006 17:49:51
Ja też jestem ZA, na swojej stronie mam również forum, zbudowane na szybcika na gotowym szablonie forum, ale najważniejsze jest, że spełnia swoją funkcję. Nie zgadzam się z p. Grażyną, że ten kto ją zna, to ją zna i wie o niej co trzeba - a ja jestem nowa (na forum) i nie wiem.... z . I czy to trochę nie wyrzuca poza nawias tych, którzy dopiero zaczynają...
proszę o namiar na tę nową stronkę o storczykach, gdzie będzie forum...chętnie zajrzę!!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: PP
E-mail: Piotr.Piesik@storczyki.org.pl
Data: środa, 12 lipca 2006 21:28:04
Nie bardzo rozumiem na czym miałoby polegać owe "wyrzucanie poza nawias"?
Tak mówić szczerze,nie interesuje mnie czy Pani Monika jest sekretarką,blondynką i ma xx cm.w biuście, oraz czy ma ,czy nie piegi........
Interesuje mnie co ma do powiedzenia o storczykach.
A jak kogoś chcę poznać osobiście /a jest wiele takich osób/ to wcale się nie muszę bardzo wysilać.Jadę na wystawę storczykową i spotykam tych, których chcę..........proste?
Pozdrawiam storczykowo PP.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: monika
E-mail: monika@kompet.net
Data: środa, 12 lipca 2006 22:09:55
Panie Piotrze, nie o takie informacje o sobie ludziom, którzy podjęli ten wątek chodziło. Panu może prosto pojechać na wystawę - ale wbrew pozorom, nie każdy ma takie możliwości.... i akurat nie jest pan jedną z tych nieznanych osób.... i zapewne znajomych w tych kręgach Panu nie brakuje....

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Błaszczyk
E-mail: jurekbe@poczta.fm
Data: środa, 12 lipca 2006 22:24:28
Nieeee... No weźcie i przestańcie
Wątek od półtora miesiąca JEST, się nazywa "Pare słów o każdym z nas", to kto chce, niech sie wywnętrza No, kto pierwszy? (Na mnie proszę nie liczyć zarówno jeśli chodzi o wywnętrzanie, jak i czytanie biografii Nawet jak się ochłodzi...)
Pzdr Jurek

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl