Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Ciekawe miejsca

 Temat:  Z wizytą u Marii Maciąg
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: piątek, 25 sierpnia 2006 00:36:19
Witam wszystkich !

Chciałabym perfidnie użyć tej grupy w celach prywatnych, jako formy swoistego podziękowania za gościnę jakiej udzieliła mi Maria w swojej posiadłości. Miałam niebywałą przyjemność zobaczyć wreszcie na własne oczy jej Tajemniczy Ogród, jak również "Mieszkanie dla Storczyków". Do dzisiaj pozostaję pod ich ogromnym wrażeniem, a żeby nie być gołosłowną pozwolę sobie pokazać Państwu kilka fotek :

Pełen skarbów skalniak:






A do tego białe wrzosowisko:






Maria jest również znana z zamiłowania do roślin tarasowych :





no i do storczyków oto słyne M1 :











i jego mieszkańcy
piękna Isabelia





różniaste katlejaste:







vandowate:








no i chluba i duma Pani domu czyli Phalaenopsisy, które niestety wywinęły mi niezły numer i nie dały się sfotografować :














Na szczęscie Maria zadbała o wszystko i znalazło się nawet miejsce na ochłodzenie rozpalonej głowy ...





W trakcie swojej wędrówki "z Kolbergiem po kraju" dotarłam również do Grażyny Siemińskiej, ale to już zupełnie inna historia ...

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Romuald Kosina
E-mail: kosina@biol.uni.wroc.pl
Data: piątek, 25 sierpnia 2006 12:15:26
Sandro,
bardzo miło i pięknie spędzałaś tam czas wśród naszych ulubieńców!
Jednak coś nie zagrało z naświetlaniem zdjęć. Widzę, że robiłaś je w nieco pochmurny dzień, ale w takie dni bywa bardzo dużo rozproszonego światła. Zdjęcia białych kwiatów są prześwietlone. Należało użyć filtru UV, a może nawet filtru polaryzacyjnego dla silniejszego wytłumienia światła.
Serdeczności!!!!!!!
Romek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@ciekawe-rosliny.pl
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 13:55:07
Sandra, wróciłam (niestety)po urlopie, obejrzałam i przeczytałam. Miło było Was gościć. Nie przejmuj się tym, że zdjęcia są takie, jakie są. To nie jest forum fotograficzne. Oczywiście zawsze jest miło obejrzeć ładne zdjęcia, ale mnie (podobnie jak Tobie) ani marka posiadanego aparatu, ani umiętność robienia zdjęć nigdy nie przesłonią tego, co w naszej pasji najważniejsze. A najważniejsze dla mnie jest to, co nasz łączy i możliwość spotkania i porozmawiania, podzielenia się doświadczeniem i obserwacjami.
Dziękuję bardzo za wspólnie spędzony czas i zapraszam w przyszłym roku


Z pozdrowieniami,
Maria

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl