Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  kationit
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariusz
E-mail: marius89@wp.pl
Data: sobota, 17 lutego 2007 16:32:45
Witam chciałem się dowiedzieć czy dla storczyków i innych gatunków epfitów (ananasowatych, tillandsii itp) nadaje się woda przefiltrowana przez kationit.


Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariusz
E-mail: marius89@wp.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 21:01:40
Bardzo prosze o szybką odpowiedź gdyż jest to dla mnie ważne. Buduje instalacje automatycznego nawadniania i jednym z jej elementów ma być właśnie pojemnik z kationitem. Jeśli odradzicie mi państwo takiego rozwiązania to wycofam się z niego

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 21:17:11


O wodzie i jej uzdatnianiu proszę przeczytać tu: http://www.storczyki.org.pl/uprawa/FAQ/article_10.php
jest i o kationicie...

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Piesik
E-mail: piotr.piesik@storczyki.org.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 21:36:26
Sam kationit do uzdatniania wody dla storczyków to za mało.
Optymalny zestaw to kationit kwaśny plus anionit zasadowy, a i tak rośliny wolą deszczówkę lub wodę po RO-revers osmozie.
PP

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariusz
E-mail: marius89@wp.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 22:50:38
Dziękuje bardzo za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariusz
E-mail: marius89@wp.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 23:28:12
Ok przeczytałem artykuł i doszedłem do bardzo prostych wniosków. Mam jednak nadal pewne wątpliwości gdyż musze mieć 60 litrów wody w zbiorniku w obiegu zamkniętym .Pompy sterowane zegarami będą pompować wodę do sztucznych gałęzi (wykonanych z rur PCV) w których będą się znajdować storczyki(zasada działania w dużym uproszczeniu) Czy jest jednak możliwość jakiegoś wewnętrznego przefiltrowania wody przy pomocu różnego typu wkładów?? Sam mam pewne wątpliwości w zadawaniu tego typu pytania bo przecież wyraźnie stoi napisane ,że nie ma. Spytam jeszcze pewnego znajomego akwarystę o filtr RO bo pamiętam ,że miał. Na nowy niestety mnie nie stać. Na gałęziach znajdzie się około 50-60 roślin różnych gatunków (w przewadze bromeli ale znajdzie się też miejsce na pare storczyków wkońcu warunki ich uprawy zwłaszcza jeśli chodzi o wodę są bardzo podobne)temperatura ma się zawierać w granicach 24-35 stopni oświetlenie jakieś 30 wat świetlówki dla roślin akwariowych + halogeny (te jednak nie dają zbyt dużo światła dwa po 35 wat)dobra wentylacja wysoka wilgotność (70-80% w dzień) tu rodzi się moje drugie pytanie co można hodować w takich warunkach( najlepiej rośliny wmiare odporne na uszkodzenia mechaniczne)

Pozdrawiam

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl