Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Proszę o pomoc - plaga mordująca storczyki.
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anita
E-mail:  
Data: sobota, 18 września 2010 19:11:11
Mam wielki problem, w moim domu "grasują" jakieś dziwne bakterie/grzyby/wirusy, czy jeden Bóg wie co jeszcze, które zabijają mi storczyki (na przestrzeni 5 lat, około 10 załatwiły ). Dokładniej obstawiam, że to 2 "żyjątka". Piszę dopiero teraz, bo wcześniej myślałam, że to moja wina, że źle je uprawiam.

Pierwsze jest praktycznie niewidoczne - atakuje wyłącznie Phalaenopsisy... Uprzedzeń nie ma żadnych, efekt to zgnicie falka (dokładniej mówiąc jego środkowej części, partii górnych korzeni i dolnych liści - tego środka, z którego wyrastają), choć nie jest wcale przelany, wilgotność nie jest duża.

Drugie natomiast jest widoczne i to bardzo - atakuje Cymbidia, obawiam się, że także Oncidia, Cambrie... To coś wygląda zupełnie jak pleśń, tylko - uwaga, jest barwy żółto-zielonej (taka pomiędzy żółcią, a bardzo jasną zielenią). Szukałam w internecie opisów podobnych pleśni i nic nie znalazłam. Jedyne wyjaśnienie, to śluzowiec, ale jest niepodobny, poza tym - skąd by się wziął w domu?

Najdziwniejsze jest to, że one atakują mimo tego, że storczyki nie są przelane - wilogtność powietrza również nie jest za wysoka.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: sobota, 18 września 2010 19:53:41
1. Wietrzyć mieszkanie
2. Trzeba kupić lupkę, dokładnie obejrzeć i opisać potem. Marta

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl