Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Masdevallia zatrzymały wzrost pędów kwiatowych.
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Elżbieta Ziąbkowska
E-mail: jaeuterpe@gmail.com
Data: środa, 2 stycznia 2013 18:14:56
Od jakiegoś czasu zaobserwowałam zahamowanie wzrostu maleńkich pędzików kwiatowych u niektórych masdevallii.Zwłaszcza u nowych.Radość moja była bez granic,niestety do czasu.Np.M.tovarensis ma 2 pędziki jeszcze w pochewce,ale one nie rosną.Natomiast roślina wypuszcza nowe przyrosty i jest ok.Inna - Masd.veitchiana miała 4 pędziki,z których został jeden.Myślę,że z niego będą jednak " ludzie",bo baaardzo powoli,ale jednak przyrasta.Również wypuszcza młode przyrosty.Podobnie jest z Sugar Baby,coccineą i Monarch.
Zastanawiam się co może być przyczyną.Czy czekają na dłuższy dzień?Może brak im nawozu? Ale blado nie wyglądają.Dodam,że syste korzeniowy jest jak najbardziej w porządku.O przenawożeniu chyba nie może być mowy.Liście nie są za ciemne.
Coccinee kwitną głównie wiosną.Obecnie jakby odpoczywają,ale już od końca października zobaczyłam maleńki pędzik,który jednak zatrzymał wzrost.
Czy ktoś może mi udzielić porady?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka i Marek
E-mail:  
Data: środa, 2 stycznia 2013 21:14:31
Może mają za ciepło? U nas mają i nie garną się do kwitnienia. Może jak przyjdą mrozy i będą miały w nocy 10 stopni to nabiorą ochoty.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Halinka
E-mail: hanna.judka@gmail.com
Data: środa, 2 stycznia 2013 23:31:09
Witaj Elu , miałam podobny przypadek z innym storczykiem , wypuścił ped kwiatowy a za chwilke nowy przyrost . Ped kwiatowy stanął w miejscu a nowy przyrost rozrastal sie w siłe , jaki może byc z tego wniosek ? roslina zdecydowała sie na wzrost a nie na kwitnienie i tak to wygląda że pomyliła sie wypuszczając ped kwiatowy , czasem trudno to pojąć co planuje i sama zdecyduje Może Elu Twoje Masdevile będą kwitły w innym terminie , mój storczyk zakwitł w pózniejszym terminie .

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Elżbieta Ziąbkowska
E-mail: jaeuterpe@gmail.com
Data: czwartek, 3 stycznia 2013 18:43:08
U mnie Masdevallia są posegregowane.Każda ma miejsce w temp.jaką lubi.W miejscu dla chłodnolubnych,lecz na słońcu stała ignea.Zaczęła jednak marnieć i trafiła w cieplejsze miejsce.Poprawiła się,wypuściła jeszcze 2 pędy kwiatowe.
W zasadzie nigdy nie narzekałam na moje masdevallie.Słyszałam też,że aby kwitła musi się rozrosnąć,albo zaaklimatyzować.To dlaczego angulata nie rozrośnięta i nie zaaklimatyzowana,bo mam ją od lipiec/sierpień - jakoś tak,od razu zakwitła.Ma tylko kilka liści i niezbyt rozrośnięte korzonki.No i to botaniczny,a nie mieszańcowy storczyk.
Sugar Baby kwitnie chętnie i obficie,a u mnie wypuściła jeden marniutki pędzik,który stanął.Coccinee to samo,szansę na kwitnienie rokuje veitchiana.Tu ten pędzik jakby bardzo powoli rósł,ale jednak.Prawdopodobnie M.tovarensis jest trudna i ciężko zakwita.Na wzrost narzekać nie mogę.A pędziki kwiatowe u mnie też wypuściła.
Mam też falcatę o pomarańczowych kwiatach.Bardzo źle zniosła podróż.Myślałam już,że po niej,jednak się zmobilizowała,zaczęła wypuszczać listki,teraz ma rosnący pędzik kwiatowy i nowe przyrosty.
Ooo,mam i taką,która wygląda jak młody Bóg,ale nie kwitnie.To striatella x kimballiana.
Może im brakuje jakichś składników?
Ale piszcie,co uważacie.Ja postaram się wszystko sobie przeanalizować.




Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl