Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Dendrobium leonis
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: sobota, 23 lipca 2005 17:47:27
Jest u mnie dopiero od wiosny i kupując go nie miałam nadziei że tak szybko zakwitnie Lubię takie 'dziwolągi'i właśnie to zadecydowało o zakupie.Powiesiłam go w ciepłym orchidarium które ma wystawę pd-zach.Wilgotność w nocy ok.80-90% a w dzień ok.50-70%.Temperatury nocą:18-22 a w ciągu dnia:22-36.
Jakiś tydzień temu pokazało się coś co wyglądało na pąk



rosło sobie i zmieniało kształt












aż wreszcie wczoraj




Nareszcie docenili go i inni bo przestał być kolejnym 'badylem'

















Nie tyko zyskał na wyglądzie ale także bardzo intensywnie pachnie .O! bardzo przepraszam ale jak dla mnie to śmierdzi (całe szczęście że stoi w zamkniętej szklarence).Jeżeli ktoś wie jak pachnie(?)Anselia africana - to jest dokładnie to samo.
Cała roślinka ma 6 cm wysokości(wielkość rzeczywistą pokazuje pierwsze zdjęcie) a kwiat ok.1,5 cm.
Podane wcześniej temperatury dotyczą okresu letniego.Zimą mam stale ok.18-22(bez wyraźnych spadków nocnych)i mam cichą nadzieję że nadal będzie mu to odpowiadało i ponownie zakwitnie.
Anna


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Witold Hanak
E-mail: wit6xra@cad.pl
Data: niedziela, 24 lipca 2005 06:18:05
Ładny i ciekawy...cóż z tego, że śmierdzi
Ale chyba nie lubi nadmiaru wody - bo jest taki dość "gruboszowaty".. ??

W.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: wtorek, 1 listopada 2005 21:26:10
Witam,
Roślinka chyba jednak się zadomowiła bo mimo iż nowe przyrosty są niewielkie to ponownie zakwitła .




Kwiat pojawił się dokładnie w tym samym miejscu co przy pierwszym kwitnieniu ale jest mniejszy.












Jak do tej pory dzielnie znosi wszystkie moje błędy.Czasem jest pryskana regularnie przez kilka dni i prawie nie przesycha (mimo iż rośnie w odległości ok.30 cm od wiatraka).Innym razem nie podlana - bo przeoczę .Mimo tego radzi sobie całkiem dobrze więc polecam ją z całym przekonaniem wszystkim wielbicielom wszelkich 'dziwadełek' .

Pozdrawiam,
Anna


Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl