Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Pleurothallis spec.gelb
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: as
E-mail: Motylek@mysunrise.ch
Data: niedziela, 20 sierpnia 2006 20:48:48
Witam serdecznie.
Dawno mnie tu nie bylo, bo nie mialam sie czym pochwalic . Ale juz dluzej wytrzymac nie moge i mimo tego, ze kompletnie nie wiem co mnie jeszcze czeka w przypadku tej rosliny....to przedstawiam...
Oto Pleurothallis spec.gelb.
Pod taka nazwa byl kupiony... ale czy to prawda???
Mnie sie wydaje ze nie...ale jak juz nadmienilam niczego w przypadku tego storczyka nie jestem pewna. Mieszkamy pod jednym adresem od czerwca, tyle tylko ze storczyk w zimnym akwarium . Od czasu przybycia po dzien dzisiejszy , roslina zmienila sie bardzo. Z wyjatkiem tego jednego doroslego przyrostu, ktory postanowil kwitnac ,cala reszta mlodych listkow jest juz "zrodzona" w moich warunkach. Ten Pleurothallis zostal u mnie doslownie "wyciety w pien" , bo nie podobal mi sie stan lisci. Naturalnie nie zaraz po przybyciu.Najpierw poczekalam na reakcje rosliny na warunki u mnie panujace. Kiedy sie okazalo ze to jej odpowiada, bo zaczela przyrastac...stopniowo pozbywalam sie "brzydoty"
Uwazam ze:.. zwazywszy na upalne lato i zamilowanie tego gatunku storczykow do chlodnych warunkow, roslina bardzo szybko sie rozrosla. To naturalnie dzieki wkladom z przenosnej lodowki ( nigdy ich chyba nie przestane reklamowac ),ktore w akwarium przebywaly dzien i noc. Ale oplacilo sie.
Podloze robie sama a poniewaz mam tendencje do zalewania jest ono BARDZO przewiewne, praktycznie sama kora i keramzyt.Doniczki sa dosc spore wiec podlewanie przypada mi raz w tygodniu.Temperatura to (d/n) 22/10 st.C, przy wilgotnosci 80% i chodzacych stale wiatraczkach komputerowych (szt.2).
I to tyle.Teraz prosze zobaczyc rosline. Jesli ktos posiada tego storczyka i wie juz co mnie czeka dalej....to chetnie zostane oswiecona!!!







Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 20 sierpnia 2006 20:55:48

Witam,

no jest uroczy!!!, ale przydałoby się większe zbliżenie kwiatu, żeby móc szukać, choćby w ponad 300 u Jaya...

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: as
E-mail: Motylek@mysunrise.ch
Data: niedziela, 20 sierpnia 2006 21:51:29
Postaram sie jutro, ale przy moich umiejetnosciach fotograficznych i mozliwosciach aparatu.....oj, ciezko bedzie.
Bede sie jednak starala!
I dziekuje za mile slowko p.Grazyno
as

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: as
E-mail: Motylek@mysunrise.ch
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 14:08:30
Witam ponownie
Pani Grazyno, to tyle co wydusilam z aparatu i ....siebie...












Czy cos to Pani mowi? Jesli znajdzie Pani czas i ochote, na ustalenie nazwy wlasciwej tego Pleurothallisa ( jesli to w ogole mozliwe!), bede wdzieczna. Jesli nie, to tez dobrze...przeciez mnie i tak cieszy samo kwitnienie ,bo znaczy to, ze potrafie zapewnic mu odpowiednie warunki. A przeciez do tego wszyscy staramy sie w swoich amatorskich uprawach dojsc, prawda?
Pozdrawiam
as

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 14:36:18

Witam,

na razie nic mi to nie mówi... , ale zaraz wydrukuję sobie zdjęcie i powieszę przed sobą
Natomiast do identyfikacji potrzebne jeszcze są: wysokość szypułki liściowej, rozmiar liścia i rozmiar kwiatu, a potem to będzie już tylko szukanie , a czy owocne to się okaże za jakiś czas...


Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: beata
E-mail: prokopiuk@aster.pl
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 17:59:41
Oj... ale go ogołociłaś
- Grażynko to kwitnienie jest na młodym liściu i nie oddaje w pełni układu kwiatów które (na starszych liściach było to widać) układają się w literę odwróconego V - i ponieważ Agnieszka sporo wycieła to nie widać wielkości roślinki która (też nie wiadomo czy była już dorosła) była dość wysoka.
Aga ale Ci idą te roślinki aż miło popatrzeć
pozdrawiam
beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 18:38:14

No dobra, może być młody , ale ze zdjęcia nie wiadomo czy ma 2 czy 8 cm, podobnie z kwiatem, czy to 1 cm czy mniej? to jest ważna informacja przy szukaniu czegoś podobnego

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: beata
E-mail:  
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 19:48:44
kwiatki miały około 6-7mm - nie wiem jak teraz bo ja pamiętam już przekwitające - więc może gdy są świeże i bardziej rozwarte to mają więcej ale tu to Aga masz zmierzyć i podać

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: as
E-mail: Motylek@mysunrise.ch
Data: wtorek, 22 sierpnia 2006 20:17:19
Juz polatalam z miarka..:
wiec tak..
a.wysokosc szypulki - 7,5 cm
b.rozmiar liscia - wys.6cm
- szer.3cm ( w najszerszym miejscu)
c.rozmiar kwiatu - 1cm
Ale Beata ma racje,roslina byla wysoka. Duzo wyzsza niz ten jeden "stary" przyrost.
Nic to, najwazniejsze ze roslina chce rosnac!
Za jakis czas ,kiedy moje mlode listki beda zdolne do kwitnienia i zakwitna, powiem Wam w jakim wieku ten Pleurothallis jest ...dorosly...


Dzieki Bibi za slowa uznania. Moge je czytac godzinami !
Cos czulam ze jak sie przestawie na restrepie i wlasnie pleurothallisy dobrze zrobie....!!!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: as
E-mail: Motylek@mysunrise.ch
Data: środa, 23 sierpnia 2006 11:26:58
Bardzo chcialam wyszukac jakies zdjecie tego Pleurothallisa zaraz po dotarciu do mnie..
Uchowalo sie jednak tylko takie w gromadzie.
Tak wygladala roslina 17 czerwca tego roku.
Wysokosc doniczki w ktorej sie znajduje wynosi 10 cm, zas akwarium w ktorym stoi oparty o szybke to...30 cm wys.
Czyli gdzies w granicach 20cm miala sama roslina...


Dla mniej zorientowanych....roslina o ktorej mowa znajduje sie w prawym gornym rogu zdjecia.



Prosze zobaczyc jaki niski jest ten przyrost ,ktory pozostal... . Jest gdzies w polowie rosliny....

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl