Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Ciekawe miejsca

 Temat:  Storczykarnia w Łańcucie
  Strona:    Poprzednia    1  2  3  4  5  6  7  [8] 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: środa, 21 kwietnia 2010 22:19:12
Witam,

To będzie gwiazdor najbliższego weekendu
Cypripedium calceolus który jest wspaniałym prezentem od Pana Eugeniusza Radziula



Można też zobaczyć dopiero co rozkwitnięte Bulbophyllum cheiri





Bardzo chciałam zrobić porównawcze zdjęcie z Bulbophyllum emiliorum -podarowanym przez Anię Babiuch. To dzisiejsze kwitnienie to końcówka, kwiat już się stulił, ale widać już kolejne pąki



Te rośliny są dość podobne do siebie; pokrojem i kształtem kwiatów. Obie wydzielają podobną woń, która przypomina zapach przyprawy do pierników.






Kwitnie też Kalimpongia dalatense- tu jeden z kilkunastu pędów kwiatowych


Pleurothallis tribuloides- prezent od Wojtka Kościółka








Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: czwartek, 22 kwietnia 2010 02:03:24
Super dziękuję za fotki tych rzadkich Bulb, małe sprostowanie nie tak dawno konsultowałem z JJ Vermeulenem to Bulbo od Pani Ani, i jednak rożni się trochę od pierwotnej formy emiliorum i dostało już swoją nazwę: Bulbophyllum gjellerupii. Będę się starał, Pani Ania dała mi wsparcie, o jakiś kawałek jego kiedyś od Ciebie! A zaplanowałem w końcu, że w tym roku odwiedzę Was na corocznym spotkaniu Strasznie jestem ciekaw jak to tam je trzymasz bo narazie coś kiepsko z podobnymi mi idzie i nawet po roku świetnego kwitnienia macranthum, też się obraziło w tym roku...

Pozdrawiam

Piotr

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: czwartek, 22 kwietnia 2010 22:27:16

Witam,

Ciąg dalszy zdjęć.
Doszły mnie słuchy że przylecisz na zlot Super!
Będziesz mógł pewnie tylko zobaczyć tylko listowie z tych kwitnień, ale co tam, nam maniakom wystarczą fiszki by się fascynować
Czytałam kiedyś Twoją informację na temat nowej nazwy tego bulba, ale trudno mi tę nazwę napisać z głowy, a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.

Bulbophyllum longissimum. Dwie formy kolorystyczne



Wyraźna różnica w kolorze





Bulbophyllum plumatum



Bulbophyllum ambrosia



Całkiem miły zapach



Vanda denisoniana wydziela cudny aromat. Szkoda, że nie dała rady wykarmić pozostałych dwóch pędów.


Pholidota imbricata



Iwanagara. Trzy formy kolorystyczne





Phragmipedium caudatum var. wallisii







Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marek
E-mail: m.siwik@wp.pl
Data: piątek, 14 maja 2010 17:36:48
Cudne to d.harveyanum. Nasze po 4 latach zastoju w zeszłym sezonie zakwitło w ogrodzie. Wisiało w koszyku na drzewie. Koszyk zawieszony na stalowych drutach ( od manuela każdy wie jakie tam są zawiesia ). A jak pachniało. I już pierwszej nocy do koszyka wlazł pomrów i zeżarł kwiaty. Ale tylko kwiaty. Nie ruszył drań liści, korzeni ani psb. Tylko kwiaty.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: anna@roslin-menazeria.net
Data: niedziela, 16 maja 2010 15:04:20
Witam!
Danusiu piękne kwitnienia! Sama przyjemność popatrzeć! Pogoda za oknem dodatkowo skłania do szukania kolorowych widoków. Phragmipedium caudatum var. wallisii niesamowite! Gratulacje
Mnie również jakoś trudno przychodzi ta nowa nazwa Bulb. emiliorum, czyli Bulbophyllum gjellerupii. Tak sobie obiecuję, że w końcu trzeba się będzie zabrać za zmianę jego nazwy u mnie, ale czas płynie i dalej nosi "starą" nazwę.
Dziękuję za obrazy ze storczykarni i proszę o więcej

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: niedziela, 16 maja 2010 20:58:28
Witam,

Dziękuję za miłe słowa.
Trochę kolorów na te pochmurne dni
Cypripedium calceolus - krótko kwitło, ale jak pachniało...



Dendrobium farmerii 'Pink' w tym roku się postarało; ponad 20 pędów kwiatowych



Dendrobium hercoglossum - to pierwsze kwitnienie w Storczykarni







Dendrobium Stardust 'Fire Bird'



Mandarynkowe Dendrobium unicum z takimże zapachem



Dendrobium chrysotoxum




Dendrobium lawesii



Dendrobium Thai Jasmine o mydełkowym zapachu



Dendrobium loddigesii, to pierwsze kwitnienie, a podobno to łatwy storczyk?



Dendrobium margaritaceum też pachnie



Dendrobium macrophyllum



Dendrobium strebloceras



By nie tylko były dendrobia; Maxillaria tenuifolia której kokosowy zapach wypełnia pół ekspozycji



Kalimpongia dalatense o cynamonowym zapachu






Epidendrum atropurpureum na którego kwitnienie zawsze czekam. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje urody. Ten klon nie pachnie.



Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krasnal
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: niedziela, 16 maja 2010 21:04:31
Piękne kwitnienia i bardzo ładne zdjęcia. Danusiu skąd Ty bieżesz na to czas i siłę. Mam prośbe nie pokazuj tutaj wszystkiego; zostaw trochę okazów na zlot

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: piątek, 21 maja 2010 00:04:35
Wszystko proszę pokazywać ! Podnosi to na duchu i dumni jesteśmy z reaktywowania storczykarni. Gratulacje i powodzenia .
Mnie prywatnie bardzo podoba się opisywanie zapachów. Dawniej ta zaleta kwiatów była pomijana. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Renata
E-mail:  
Data: piątek, 21 maja 2010 12:38:04
Oczywiście, że chcemy oglądać jak najwięcej przecież nie każdy może tam pojechać A Ci, którzy chcą poczekać do zlotu, nich tu zwyczajnie nie zaglądają, a nie odmawiają przyjemności innym

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krasnal
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: piątek, 21 maja 2010 13:08:42
No przecież ja żartowałem. Danusia o tym wie bo trochę mnie już poznała. Przecież kwitnienia nie da się na siłę przedłużyć do zlotu, który jest dopiero 14-15.05.2010.

Strona:    Poprzednia    1  2  3  4  5  6  7  [8] 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl