Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Ciekawe miejsca

 Temat:  Storczykarnia w Łańcucie
  Strona:    Poprzednia    1  2  3  4  5  6  7  8  [9] 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Bogdan Kossowski
E-mail: storczykomaniak@op.pl
Data: piątek, 21 maja 2010 13:34:53
Krasnal, czyli juz po herbacoe. Przegapiłem zlot. Pozdrawiam.
Bogdan

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krasnal
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: piątek, 21 maja 2010 13:43:50
Badałem czujność. Przecież wszyscy wiedzą, że zlot jest 14-15.08.2010

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: wtorek, 25 maja 2010 14:50:44
Witam,

Tyle miłych słów, a ja już myślałam że nikt tego nie ogląda. To mnie z pewnością zmotywuje to częstszych prezentacji. Dziękuję.


Jeszcze wrócę do Bulbophyllum gjellerupii. To trzeci kwiat na roślinie, a jego zapach budził u oglądających jeszcze większe zainteresowanie i zdumienie niż zapach M. tenuifolii...




Malutkie Bulbophyllum roxburghii które dostałam w ramach wymiany od Joasi Bogdanowicz z Warszawskiego Ogrodu Botanicznego



Bulbophyllum Miss Peppermint zakup na jesiennej wystawie w Krakowie




Bulbophyllum falcatum



detale


Jeszcze jeden egzemplarz, tym razem na podkładce


To wielkie bulbo. mam podpisane jako Bulbophyllum carunculatum, ale postawiłabym tu znak zapytania.



Bulbophyllum eberhardtii jeszcze na zapleczu




tu w pełni kwitnienia



Gdyby to bulbo. mogło mówić, to dowiedzieliśmy się jak się podróżuje z Jaworzna do Bydgoszczy, a później do Rzeszowa, by w końcu w Łańcucie pokazać w całej okazałości swoje kwiecie. Dokładnej nazwy jeszcze nie ustalono ale bardzo podobne jest do poprzednika







Tutaj razem z Bulbophyllum eberhardtii



Bulbophyllum maximum- afrykański przedstawiciel tego rodzaju



detale



Moje największe ostatnio zaskoczenie. Ta miało być Bulbophyllum auriculatum. Dzielnie zniosło w marcu przenoszenie na podkładkę i ku mojemu zaskoczeniu dwa tygodnie temu pokazało pędy kwiatowe, jeszcze większym zaskoczeniem było to, że wśród p. bulw zobaczyłam igiełkę z parasolką, czyli jakieś cirrho. Szkoda tylko, że oczekiwane auriculatum okazało sie B. Bulbophyllum polystictum.



Ta parasolka to Bulbophyllum longiflorum




Nazwy tych roślin pomógł mi zidentyfikować nieoceniony Piotr Markiewicz






Bulbophyllum polystictum ma delikatny zapach naftaliny. Bulbophyllum longiflorum zwyczajnie śmierdzi



I największy śmierdziel: Bulbophyllum phalaenopsis



Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: wtorek, 25 maja 2010 21:36:06
Muszę zwrócić honor tej roślinie Epidendrum atropurpureum pachnie To jest trzecie kwitnienie w Storczykarni i dopiero w tę sobotę w godzinach przedpołudniowych przy słonecznej pogodzie roślina wydała zapach -bardzo mocny. Można mieć skojarzenie z ciężkimi perfumami


ten egzemparz Epidendrum atropurpureum jest darem od Marysi Maciąg



tutaj razem pachniały



Goście aktualnie trwającego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie mają okazję zobaczyć zjawiskowe Dendrobium thyrsiflorum



z 42 pędów kwiatowych rozwinęło się tylko 36



Żal że nie mamy teraz Zlotu, bo jest co oglądać. Na tym zdjęciu nasza koleżanka Kasia Ścibor wraz z córką podziwiały to zjawisko.



Pod dendrobium można zobaczyć Maxillarię którą producent nazwał luteo-alba.
Zdecydowanie bardziej przypomina M. tenuifolię z tym że p.bulwy i kwiaty są mniejsze a zapach kokosa miesza się z zapachem pietruszki



Dendrobium hybryda



Dendrobium nobile



Dendrobium cretaceum



Ta Vanda hybryda ma kwiaty jakby z wosku. Kwitnie długo i pięknie pachnie



Ascocentrum christensonianum



Ascocentrum miniatum 'Kai Gold'






Masdevallie przedstawię w wolnym czasie.



Pozdrawiam,
Danka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: wtorek, 25 maja 2010 21:51:33
Piękna seria Bulb! A ja tu myślałem coby tu pokazać niebawem Masdevaliie z 3 pędami, hehe a u Ciebie takich pękami można zrywać, widoki tylko do pozazdroszczenia ;-)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail:  
Data: wtorek, 25 maja 2010 21:54:33
Danusiu,
Ja mam jeszcze inne Epidendrum atropurpureum, które też teraz kwitnie i pachnie bardzo ładnie. Różnice są w wybarwieniu warżki i jeśli mam być szczera, to bardzo podoba mi się to z ciemną warżką

Z pozdrowieniami, MM

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Renata
E-mail: grabowskagr@interia.pl
Data: środa, 26 maja 2010 12:43:39
Faktycznie jest co teraz oglądać, z niecierpliwością czekam na dalszą relację, Masdevallie wyglądają imponująco.

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ada
E-mail: enigma150@wp.pl
Data: środa, 26 maja 2010 13:00:47
Czuję się dopieszczona -- Danusiu dziękuję za piękną fotorelację
serdeczności Ada

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Zygan
E-mail:  
Data: czwartek, 10 czerwca 2010 23:18:21
Piękne kwiaty i piękne fotorelacje, które cieszą oko. Cieszę się również, że jest takie miejsce w Polsce, jak ta storczykarnia w Łańcucie z tak dużym i stale powiększającym się zbiorem orchidei. Nasze rodzime żywe muzeum, które stale podsyca zainteresowanie przyrodą i uwrażliwia nas na piękno.
Dziękujemy Pani Danuto.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarek Sułek
E-mail: motylik@poczta.onet.pl
Data: poniedziałek, 14 czerwca 2010 08:15:28
W pełni dołączam się do słów Pani Emilii - Jarek Sułek.

Strona:    Poprzednia    1  2  3  4  5  6  7  8  [9] 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl